Dobročinný fond: Pomocná tlapka 

Dramatické okamžiky v ordinacích u nás můžou mít happy end zase o něco častěji.

Pacient na prvím místě, to je naše krédo. V našich ordinacích se často dostaneme do situace, kdy zvíře bezpodmínečně potřebuje odbornou pomoc, aby přežilo. Bohužel se také občasně stává, že dotyčný majitel z různých důvodů (osobních, finančních, časových) péčiodmítne. Proto Klinika Nisa založila dobročinný fond Pomocná tlapka. Do fondu přispíváme my, za samotnou kliniku, dobrovolní dárci a také naši věrní klienti. 

Náš poslední příběh zachráněného pacienta vypráví o čtyřměsíčním králíčkovi Bobinovi. Nechodil na zadní nožku a měl ji zkřivenou. Vyšetřením bylo zjištěno, že se jedná o zlomeninu stehenní kosti nad kolenem. RTG nám pomohlo nejenom potvrdit diagnózu, ale také změřit kostičky méně než kilového králíčka a určit tak velikost osteosyntetického materiálu na ortopedickou operaci. 

Operace bohužel pro majitelku byla finančně náročná a proto jsme přistoupili po dohodě k adopci. Bobin, z kterého se nakonec vyklubala Bobina, byla odoperována MVDr. Jaroslavem Mikešem, který tuto titěrnou hodinářskou ortopedii odvedl na výbornou. 

Bobin se momentálně úspěšně zotavuje z  operace na naší hospitalizaci a my našim dárcům moc děkujeme

Teď nás čeká další úkol: najít Bobině nového zodpovědného majitele, který se ji po rekonvalescenci na klinice ujme.

Pokud si myslíte, že jste vhodní adoptivní rodiče, kontaktujte nás.

Další články

  • Hledáme nové kolegy

    Do našeho týmu hledáme nové kolegy na pozici veterinární lékař/lékařka i veterinární asistent/sestra

  • Jak vyzrát na psí úžeh, aneb pozor na termoregulaci

    Přirozená funkce termoregulačního systému u psa slouží ke stejnému účelu, jako u lidí. Jde o snahu zchlazení krve a díky tomu uvedení těla do ideální “provozní” teploty.

  • Letní tipy pro správné psí páníčky

    Taky máte v létě z horka jazyk až na vestě? A to si představte, mít na sobě kožich! Přesně tak totiž prožívají léto vaši psí miláčci. Nemají to v létě snadné...

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3