Inhalační anestezie

Velmi dobře si uvědomujeme, že pokud vaše zvíře potřebuje podstoupit operativní zákrok, je to většinou důvod k obavám nejen o hladký průběh operace, ale rovněž o bezproblémové zvládnutí narkózy.

Abychom minimalizovali potenciální rizika spojená s narkózou, klademe velký důraz na důkladné přednarkotizační vyšetření a případné před i pooperační tlumení bolesti. Během operace používáme nejbezpečnější možný způsob anestézie, tedy inhalační narkózu. Náš inhalační narkotizační přístroj je shodný s těmi, které se používají při operacích u lidí. Inhalační anestezie umožňuje zároveň i přesné řízení dechu pacienta a u rizikových pacientů kvalitní a rychlou resuscitaci. Při inhalační anestézii používáme anesteziologický plyn – Isofluran, jehož použití je velmi bezpečné u zdravých pacientů, ale i u pacientů starších, nebo u zvířat, která mají různá orgánová onemocnění a jsou tedy z hlediska anestezie riziková.

Velmi důležitou součástí námi prováděné anestezie je i monitorovaní životných funkcí pacienta během operace a v průběhu probouzení po zákroku. V průběhu anestézie monitorujeme nasycení organizmu kyslíkem, dále množství vydechovaného CO2, srdeční frekvenci, dechovou frekvenci, krevní tlak a teplotu pacienta. Pečlivé dávkování infusních roztoků a léků nám během operace i po ní umožňuje infusní pumpa a lineární dávkovač.

Z operačního sálu je pak pacient přemístěn na vyhřívanou pooperační hospitalizaci, kde je následně pod naším dohledem až do jeho odchodu domů.


Chci nás objednat

Aktuálně na klinice

Zjistěte, co je u nás nového a na co se můžete těšit. Pravidelně píšeme o novinkách ve světě veterinární péče a všeho, co s ní souvisí.

Nejnovější články

  • Hledáme nové kolegy

    Do našeho týmu hledáme nové kolegy na pozici veterinární lékař/lékařka

  • Výhody a nevýhody kastrace

    Váháte, jestli je kastrace to nejlepší, co můžete udělat? Nebo bylo lepší nechat vašeho pejska (fenku) tak jak ho příroda stvořila? Zvažte nejdříve některá pozitiva i negativa, které kastrace přináší.

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3