Poradna

Máte konkrétní a specifické dotazy? Napište přímo našim lékařům. Ptát se můžete na vše, co se tematicky týká zdravotní péče o vaše miláčky.

Položit novou otázkuZeptejte se našich zkušených doktorů

Dobrý den, ráda bych se zeptala, kolik stojí kastrace laparoskopicky u malého plemene - cca 4 kg (věk 1,5 roku) a prosím mohli byste ve stručnosti popsat, jak tato kastrace probíhá. Jsem "neliberečák" tak abych věděla, zda je potřeba extra návštěva před zákrokem, jak dlouho zákrok trvá, kdy je možné si fenku odvézt, případně zda je nutná následná kontrola.... Děkuji za odpověď.

Dobrý den, …

Datum12. 7. 2018

KategoriePsi

Dobrý den, zpozorovala jsem u svého něco prez rok mixovaneho Králíčka ze je velmi hubený a téměř nejí seno, v kleci ho má dost a má k němu i přístup ale místo toho spíše pije hodně vody. V kleci je málo aktivní a sedí se založenýma ušima ale když ho vezmu na kšírky aby se proběhnul, zda se být v pořádku. Probíhá a nevypadá ze by měl problém. Je mi známo ze králíčci jsou mistři v zastírání svých chorob, ale i tak mám zle tušení ze s nim něco je, za odpověď budu velmi vděčná, děkuji.

Dobrý den, …

Datum9. 7. 2018

KategorieKrálíčci

Dobrý den, chci se zeptat, jaké následky může mít, když moje kočka s renálním selháním snědla půl talíře rajské polévky, popřípadě co mám dělat, stalo se to před půl hodinou. Děkuji

Dobrý den, …

Datum9. 7. 2018

KategorieKočky

Dobrý den, mám dotaz. Nedávno zemřela tchyně a my se staráme o její fenku. Fence je 12let měla už problémy loni se žlázky protože nikdy nebyla v březí. Měla to hodně škaredé a jezdilo se s ní na injekce atd. Mysleli jsme ale že byla i pravidelně očkovaná a odčervená jak nám bylo říkáno, jenže co tchyně umřela jsem se koukla do jejího OP a očkovaná byla naposledy v roce 2013 a odčervená nikdy. Venku ji tchyně nechala žrát všechno a nemluvě doma co vše dostávala a teď je obézní. Nasadila jsem ji dietu ale to už nepomáhá. Abych se dostala k otázce. Od ledna co ji máme furt učůrává i když byla venčená furt vidím na linu kapičky i po chodbě. Bydlíme ve 3. patře bez výtahu. Pes je i po úrazu tak kulhá na zadní nohy a je to už horší než to bylo. Venku se pořádně nevyčůrá čůrá za chodu i u kadění furt chodí. Teď se nám ale stalo že 3 dny se nemohla vůbec vyprázdnit. Koupila jsem tedy kozervu. Předevčírem jsem sní byla 1.5hod. venku a pak k večeru hodinu tlačila i doma a nic. Včera vykadila trošičku a byla v tom i krev. Co jsem sní chodila ven tak tlačila doma a i venku. Dneska už se vyprázdnila líp ale furt učůrává dokonce se mi zdá že i víc než před pár měsíci. Tak víc vytírám aby zas bylo čisto. K veterináři jí nedostanu protože s těma nohama mi nikam nedojde a musel by přítel jenže ten je doma až po 19hod. z práce tak se starám já. A auto nemáme. Tak se chci jen zeptat zda nevíte z čeho by to tak mohlo být zda stářím nebo tím že se sní něco děje? Co jí tak pozoruji se mi zdá že prostě moc dlouho nevydrží a že se zbytečně trápí ale přítel to raději přehlíží a nerad to poslouchá. Hodně i začla slinit. Vody má dostatek i žrádla. Máme ještě roční štěně a bojím se aby i on něco nechytl tak zda je mám nechat raději odděleně? Furt k ní chodí a líže jí a pak bleje. Máme i ročního syna tak mám strach aby ještě on něco nechytl ikdyž ten se k ní nedostane a denně uklízím. Prosím o radu snad jsem to napsala správně. Moc děkuji

Dobrý den, …

Datum9. 7. 2018

KategoriePsi

dobrý den, mám králičího jezevčíka. Je mu 1,5 roku a váží asi 4,4 kg. Má jedno varlátko nesestouplé a prý je v břišní dutině. Je možné ho vyndat laparoskopicky? V případě že ano, kolik přibližně to stojí. děkuji.

Dobrý den, …

Datum29. 6. 2018

KategoriePsi

Dobrý den. Máme nemocné morčátko,bylo velice aktivní a při hře s druhým spadlo ze sedačky. Od té chvíle nehýbe zadnimi nožičkami. Dcera z toho je velice zkroušená a bojíme se, že ho bude třeba utratit. Máte nějaký nápad jak to vyřešit bez utracení?

Dobrý den, …

Datum15. 6. 2018

KategorieKrálíčci

Dobrý den . Ráda bych se zeptala,zda máte zkušenost podávat pejskům v průběhu nádorového onemocnění medicinální houby. Máme fenečku maltézáčka (10 let).Loni celková kastarce a odstarnění jedné mléčné lišty s malinkým nádorem(zhoubným) Chtěla jsem ji pomoci od patogenů v těle a na doporučení jsem začala podávat čistě přírodní produkt Coriolus(outkovka pestrá) a glukan.Myslíte si,že dlouhodobým podáváním hub mohu celkově zbavit tělo různých patogenů a zvýšit imunity psa,tak,aby se mu nemoc nevrátila?...podávala jsem po operaci 3 měsíce a nyní opakuji.Přesto se nám zdá,že se ji udělala na boku velikosti antiperle boulička. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ačkoliv chápu Vaše pohnutky, na základě kterých jste Vaší fence začala podávat Vámi zmíněný přípravek, musím Vám bohužel odpovědět, že neexistují žádné…

Datum13. 6. 2018

KategoriePsi

Dobrý den před několika lety se k nám nastěhoval toulaví kocour žije převážně venku přespává na v zimě v kotelně v létě v přístřešku ,domů nemůže tam je smečka dalších 6 koček které ho doma nechtějí a on se jich bojí. Problém je že mu byla diagnostikována porucha štítné žlázy doporučená léčba tabletami nedovedu si představit jak mu je každý den 2x budeme dávat, je to divoch jen odčervení je boj pro dva lidi , chtěl jsem se zeptat kolik tak by mohla stát operace (náš doktor ji nedělá ) a je li třeba nějaká jiná možnost léčby,stačila by dieta Hill´s Prescription Diet Feline Y/D Thyroid Health, je už docela dost hubenej .

Dobrý den, léčba hypertyreózy u koček je možná buď doživotním podáváním tablet a pravidelným monitorováním stavu, nebo operativním odstraněním štítné žlázy. Třetí způsob je…

Datum13. 6. 2018

KategorieKočky

Dobrý den, mám doma vykastrovanou kočku, která neustále moci a znackuje je si cely dům zejména kuchyňskou linku. Po domě má pět zachodu na které sice chodí ale někdy ne. Byla jsem si mnohokrát u veterináře ten řekl ze je zdravá ale to má stresem ale nějak si nejsem vědoma ze by pod nějakým byla sice se boji když něco spadne ale to má od malička a mocit zacla tak poslední dva roky. Už nevím co s ni dělat, změnila jsem stelivo v toaletě, granule věnuji ji čas tak jsem se docetla. Někdy je na chvíli klid a pak to začne dělat znovu. Mohu poprosit o nějakou rada nebo nějaký nápad jak ji to odnaucit? Budu vám vděčná za odpověď .

Dobrý den, nejdůležitější je vyloučit , že se nejedná o zdravotní problém. Vámi popisované projevy chování mohou být někdy první příznaky onemocnění močových cest (FLUTD).…

Datum13. 6. 2018

KategorieKočky

Dobrý den mám 3letého pejska čivavu. Už skoro 2roky mě hrčí vydává zvuky jako mopsík. Zvuky se mu ozývají z nosánku, má ho stále teplý až vysušený. Jako kdyby měl zastydlou rýmu. Takže když si chce hrát a vezme hračku do tlamky, tak se mu špatně nosíkem dýchá.Už dostal hodně injekcí a prášků a nic nepomáhá.Slyšela jsem o bronchotracheálním kolapsů a prý by to chtělo vyšetřit bronchoskopií...Poradte co dělat nechci stále ho trápit,dá se mu pomoc.Ještě měl rengén jen krku jestli nemá zúženou trubici,ale to prý bylo v pořádku.Žádná jiná vyšetření se nedělala.Děkuji moc za odpověd.

Dobrý den, příčin stavu, který u vašeho pejska popisujete muže být víc. Bylo by vhodné důkladně vyšetřit dutinu nosní, hrtan a v neposlední řadě dýchací trubici a bronchy. Na…

Datum7. 6. 2018

KategoriePsi

1 | 2 | 3 | … | 7

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3