COVID-19 Opatření ke COVID-19

Poradna

Máte konkrétní a specifické dotazy? Napište přímo našim lékařům. Ptát se můžete na vše, co se tematicky týká zdravotní péče o vaše miláčky.

Položit novou otázkuZeptejte se našich zkušených doktorů

Dobrý den. Máme 2 měsíční kotě a přes den si v pořádku sama dojde na záchod. Problém nastává, když se ráno probudí tak nám počurá peřiny. Schválně jsem ji jednou pozoroval a normálně se probrala, chvíli chodila a poté se počurala s tím, že jsem jí zarazil, vstal jsem, ona šla za mnou a sama si došla na záchod. Nevíte, kde by mohl být problém ?

Dobrý den, …

Datum26. 11. 2020

KategorieKočky

Dobrý den, máme 20 měsíční fenku Rottweilera a chtěli bychom ji nechat kastrovat. Mužů se zeptat jaká se přibližná cena za kastraci a sní spojené poplatky? Jak dlouho zákrok trvá? Nejsme z Liberce. Mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den, …

Datum25. 11. 2020

KategoriePsi

Dobrý den. Mám dva zakrslé králíčky,bohužel u mně zůstaly dost nehezkým způsobem- bývalý spolubydlící,kterému holky patřily se stěhoval a jako nejlepší řešení bral pustit je do lesa. To bych nikdy vědomně nedopustila,takže zůstaly se mnou. Miluju zvířata,mám k nim vážně blízko a stejně tak jsem si oblíbila holky. Nejdřív jsem jim chtěla zajistit milující domov,ale po hledání a času s němi stráveném na to nemám srdce. Žádný velký problém nebyl,starši samička (3roky) vždy hodně hrabala,ale nikdy to nezašlo do takových extrémů,jak cc za poslední rok. Mladší samička hrabe taky,ale opravdu minimalně. Dá se to v pohodě vydržet a když už je to moc,stačí ji říct a přestane. Starší samička tohle neumí. Naopak,když se snažím zastavit jí, přidá. Zvládnu opravdu hodně,ale tohle už je na hlavu. Vzbudí mě nejdřív ráno,tak ji pustím. Hrabání je hrozně agresivní,nikdy jsem tohle neslyšela králíka dělat. Hrabe cca 7-8X denne( kdyz jsem doma cely den,zacala jsem pocitat) vzdy cca 10-20minut. Někdy víckrát.Opravdu jsem zoufalá. Když jdu spát,musím čekat,až se uklidní. Někdy to trvá opravdu dlouho,kolikrát část noci..Nespím kvůli ní a vstávám,když začne hrabat (kolikrát v 5-6hodin rano)Vím,že je to přirozené,ale začínám být opravdu bezradná.. Nic nepomáhá. Druhy podestylek měním,ale stále horší. Prosiím o radu. Dá se jí nějak "pomoci"? Případně,jak ji aspoň zkoušet uklidnit? předem moc děkuju.. ptám se,kde mohu,ale nikdo neví..

Dobrý den, …

Datum25. 11. 2020

KategorieKrálíčci

Dobrý den. Kočka 2 roky + 4 měsíce. Kastrovaná. Žije v bytě, ven pouze na vodítku. Nejedná se o "papírovou" kočku, prostě domácí mazlíček, i když nebyla nikdy příliš mazlivá, spíš hodně hravá. Před rokem a půl vypadla z 3. patra na asfalt, ale naše veterinářka nezjistila žádné vážnější poranění, s výjimkou malé ranky u tlamičky. Před měsícem, při koukání z okna, uviděla jinou kočku, začala temně vrčet a náhle mě agresivně napadla (drápala, kousala). Druhý den stejně agresivně napadla syna. Dle veterinářky se jedná zřejmě o nádor, nebo schizofrenii. Nasadila Phenaemaletten 15 mg - 1/4 tablety, 2x denně. Krevní testy žádné jiné onemocnění neprokázaly. Po 3 týdnech, kdy se jevila trochu klidnější (ne úplně) se její agresivní útoky opakovaly doprovázené opět i temným vrčením a kvílením. MVDr. doporučila zvýšení dávky na 1/2 tablety, 2x denně, případně ještě oční vyšetření případně provedení CT vyšetření. Krevní test opět negativní. Jinak zatím neví příčinu, doporučuje příští návštěvu za 3 měsíce. Prosil bych, zda je možné provedení dalšího nezávislého vyšetření na Vaší klinice. Děkuji S pozdravem Noháč

Dobrý den, …

Datum25. 11. 2020

KategorieKočky

Dobrý den, chtěla bych poradit. Před dvěma dny jsme si přivezli 8 měsíčního kocourka (Britská činčila) po kastraci z veteriny. Hned druhý den si začal intenzivně lízat a vytrhávat srst na spodní straně ocásku. Má tam růžovou lysinu (asi 1cm/6cm.), kterou si nadále líže a zvětšuje. Radila jsem se v ordinaci, vyloučili alergii. Jinak se kocourek chová úplně normálně. Dobře jí, hraje si, spí. Zkoušela jsem aplikovat Kozlík lékařský na pelíšky apod., je to trochu lepší. Místo, kde byl operován je klidné a dobře se hojí. Tam kocourek netrhá. Máme doma ještě kočičku 7 let. Dobře spolu vycházejí i nyní. Můžete poradit, prosím? Děkuji.

Dobrý den, bez klinického vyšetření Vám mohu pouze doporučit, abyste zamezila kocourkovi v olizování postiženého místa. Většinou bývá nutné požít ochranný límec. Bez zamezení…

Datum23. 11. 2020

KategorieKočky

Dobrý den,mám štěně křížence(4,5 měsíce-6kg).Má dost energie, strašně ráda běhá a chodí na procházky.Chci se zeptat,normálně chodíme tak na 5-6km procházky-tak ob den,jinak půlka,už jsme párkrát byli na cca 9km-o víkendu. Vůbec nezastavuje u dlouhé procházky a vždy pobíhá spokojeně kolem a zkoumá,po příchodu k domu vyběhne stále energicky schody do 3.patra,pak si ještě pohraje se svými oblíbenými hračkami a teprve až po jídle spokojeně lehne a spí tak dvě hodinky. Dočetla jsem se,že se má chodit ale méně,je to pravda?Nepřeťěžujeme tedy nějak její klouby?Děkuji

Dobrý den, …

Datum19. 11. 2020

KategoriePsi

Dobrý den, Mám 11 leteho švýcarského ovčáka. Ve 2 letech byl na RTG a kvůli výsledkům DKK Nemohl být uchovnen. Problémy žádné neměl až teď ve stáří. Kulhá na zadní nohu, blbě se mu vstává, sedat si nechce a po delší procházce ho noha i bolí. Vyzkoušela jsem několik druhů léků ale moc mu nepomohli. Proto bych se vás chtěla zeptat jestli mi můžete doporučit nějaké tablety, nebo sirup, který pomáhá jak na bolest tak i na klouby. Vím že lepší už to asi nebude a bude se to jen zhoršovat. Ale určitě existují léky které tohle zpomalí a zároveň uleví od bolesti. Děkuji za odpověď

Dobrý den, …

Datum19. 11. 2020

KategoriePsi

Dobrý den, máme 5ti měsíční štěně křížence.Posledních cca 14 dní se občas stává, že po delším ležení chvíli nadlehčuje zadní packu. Trvá to vždy jen chvíli, jakmile to rozchodí je to zase v pořádku. Při chůzi ani při běhu problém nepozorujeme.Je to pravá zadní noha na které téměř pořád spí, tak nevím jestli je možné aby jí měla třebe přeleženou? I poměrně naráz vyrostla, tak jestli to může mít souvislost i s růstem? Jinak jakmile to rozejde, používá jí úplně normálně, nená ani problém stát pouze na zadních. Nejeví se mi to jako nic vážného ,ale samozřejmě bych nerada něco zanedbala, tak budu ráda za Váš názor a odpověď. Předem děkuji.

Dobrý den, vzhledem k mladému věku bych Vám doporučoval raději důkladné vyšetření. Muže se jednat o relativní banalitu, ale i některé vážnější vrozené ortopedické problémy.…

Datum18. 11. 2020

KategoriePsi

Dobrý den, mohli byste prosím napsat, jaký je rozdíl mezi těmito dvěma léky? Vím, že se oba používají na odvodnění, když má pes vodu na plicích. Když Furon už nepomáhá, mohla by výměna za Upcard na nějaký čas stav zlepšit? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, …

Datum10. 11. 2020

KategoriePsi

Dobrý den , máme 16,5 let starou fenku křížence českosl. ovčáka a bohužel tento rok začala ochabovat na zadní nožičky.Jinak je velmi žravá , řekla bych více než dříve a přestože, že špatně vidí a slyší snaží se být stále v pohybu i když dnes k tomu začala kulhat na přední nožičku. Zadní nožičky se horší , v místě stehen ztrácí svaly. Je možná nějaká pomoc , aby se v dalších chvilkách netrápila? Víme , že již má spoustu roků přesto každá chvilka s ní je nám velmi drahá. děkuji za každou malou radu.

Dobrý den, …

Datum18. 11. 2020

KategoriePsi

1 | 2 | 3 | … | 27

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3