Poradna

Máte konkrétní a specifické dotazy? Napište přímo našim lékařům. Ptát se můžete na vše, co se tematicky týká zdravotní péče o vaše miláčky.

Položit novou otázkuZeptejte se našich zkušených doktorů

Dobrý den, mé 6ti leté fence jsem našla bulku u ceciku. Po 2 měsících se nemenšila . Veterinář myslel ze je to stav po harani. Harala v únoru. Objednal nas na odstranění části mlecne lišty a doporučil u toho kastraci. Já se bojim,že se jí pokazí srts. Je dlohousrsta. Četla jsem u vás, že stav korigujete hormony, ale to pak zase benefit kastrace (stav bez estrogenu) ztrácí smysl? Mám dotaz. Myslíte, že kastrace je dobrý postup a jak to děláte s hormony. Dávají se hned po kastraci ? Děkuji moc . Léčí nás na Aavet v Praze.

Dobrý den, …

Datum2. 7. 2020

KategoriePsi

Dobry den, u 7 lete civavy byl pred dvemi lety provedena operaci luxace cesky u prave zadni nohy. Nyni po dvou letech chodi po ctyrech, ale jakmile zacne pobihat, operovanou nohu zvedne. Dle rtg v poradku, jen kloub zapadava lehce zesikma. Je mozne, ze je psychicke? Mam strach, aby ji noha nebolela, ale kdyz klasicky chodi, nekulha....dekuji Vam.

Dobrý den, …

Datum22. 6. 2020

KategoriePsi

Dobrý den,měla bych dotaz jak probíhá biologická léčba u psů a kolik stojí.Musí se brát doživotně a nebo je to nějak v cyklech?Děkuji za odpověď.R.Č.

Dobrý den, bez informací o zdravotním problému Vašeho psa (jaká je diagnoza) a dalších podrobnosti (věk, dosavadní léčba, prodělaná vyšetření atd.) se na Váš dotaz…

Datum22. 6. 2020

KategoriePsi

DOBRY DEN MAM 9 LETOU FENKU JOKSIRKU A CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT. VENKU SE NA TRAVE VYCURA A PRIDE DOMU A NA PODLAZE MAM KAPKY MOCE JAK PRIJDE DOMU.NENI TO KAZDY DEN ,ALE STAVA SE JI TO TET ASI 3 KRAT.NEVIM CO TO ZNAMENA.DEKUJI ZA ODPOVED

Dobrý den,  …

Datum22. 6. 2020

KategoriePsi

Dobrý den, mé jorkšírské fence byl v březnu 1 rok. Váží 2,5 kg. Vždy byla hravá, veselá, živá , jako malý diblík. V určitý době, jsem na ní začala pozorovat změny. Byla unavenější, hůře tolerovala zátěž, psychické vzrušení, začalo se ozývat chrčení (kašel),dýchání je obtížnější, jednou se mi dávila po jídle. Přestávala být čilá, hravá a veselá. 13.5.2020 jsme navštívily veterinární kliniku. Udělali ji odběry, RTG. Dg. CARDIOPATHIA. Klinické vyšetření - hypertrofie srdce vyplňují převážnou část hrudníku, průdušnice probíhá rovnoběžně s podélnou osou obratlů, v oblasti za bifurkrací malé edematozní ložisko. Nad průdušnicí v oblasti kardiální, velmi úzký jícen. Léky - Theo + 100 1/4 - 0 - 1/4, Enap 2,5 1/2 - 0- 1/2. Pane doktore, prosím Vás, o radu a pomoc. Jestli, byste mé fence, mohli pomoc, nebo jí ulevit. V těchto dnech, za tohoto počasí, se její stav zhoršuje. Děkuji za odpověď. E.E.

Dobrý den, …

Datum15. 6. 2020

KategoriePsi

Dobrý den, lze prosím bez vyšetření v anestezii zkusit léčit záškuby mého 12-ti letého kocourka_ začal cca v listopadu 2019 těžko dýchat nosem, ale domnívala jsem se, že přede...Je to podobný zvuk. V únoru t.r. začal mít silné záškuby hlavičkou dozadu, občas i tělíčkem a zadní nožickou. Měl zánět, dostal Loxicom, po kterém zánět prý již není v krvi a záškuby se zmírnily. Nyní mi ale zase připradají větší. Je apatický a začal se velmi všeho bát. Přivírá očička, mívá velmi zúžené zornice a dívá se jako skrze mě. Na poslední kontrole na veterině mu dělali sono bříška a našli cystu na játrech. Dostal k užívání Legaphyton 50. Taky mu dávám po troše probiotikum Pro Plan FortiFlora, po kterém mu opravdu hodně chutná, skoro až moc. Taky po troše vývar z Echinacea. Má téměř 15 let zlomený zoubek, ale nepřipadá mi narůžovělý. Zatím jsem odmítla odběr mozkomíšního moku v anestezii. Obávam se, že by se nemusel probudit :-(. Od malička je zvyklý na obojku na venčení. Párkrát jsem s ním před pár měsíci nechtě trhla, když seskakoval. Taky měl v hlavičce ošklivé klíště, které nešlo vyndat a celé tam zřejmě vypustilo obsah, pokud bylo nakažené. V únoru dostal 1-rázové antibiotikum, které zdá se moc nepomohlo, nebo možná trochu. Jeho stav se zhoršuje vždy hlavně večer. Přetrvává divné "chrochtání" nosem a celkem silné záškuby. Děkuji!

Dobrý den, …

Datum11. 6. 2020

KategorieKočky

Dobrý den, máme dvě kočičky a spoustu komárů. Mohu se zeptat zda kočkám škodí raid proti komárům do zásuvky? Nerada bych jim ublížila. Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,  …

Datum11. 6. 2020

KategorieKočky

Dobrý den,je nějaký lék pro psa na kašel?Je to 15-létý kříženec,kterému v listopadu loňského roku bylo z rentgenu zjištěno,že je kardiak a nasazeny léky Furorese a Enap.To,co nazývám kašlem,ho provází delší dobu,s tím,že někdy to poustoupí,jindy,jako teď,kašle častěji a jakoby vykašlal hleny a spolkl je.Jindy jen tak sípe,nebo jako by ho nabíralo na zvracení..ale nezvrací.Chtěla bych ho toho zbavit,je nějaká možnost?Děkuji za odpověď. S pozdravem Petra Tesařová

Dobrý den,  …

Datum9. 6. 2020

KategoriePsi

Dobrý den, mám u chovatelky zamluvené štěňátko ( fenečka ze 7 štěňat z vrhu). Právě mu bude 6 týdnů a poslední týden jsme zaznamenali častější situaci, že je fenečka pomočená (tedy mokré bříško i nožky).Připisovali jsme to nešikovnosti štěňátka si správně sednout při močení ( ostatní s tím problém nemají). Ted mě znepokojuje dojem, zda nemůže být štěňátko nastydlé.Jinak je hravá a chutná jí. Krev v moči jsme zatím nenašli. Je to u tak malých štěňátek obvyklý jev a sám se upravím nebo je lepší konzultace s VET ( tento týden následuje první očkování).Moc děkuji za odpověď Iva

Dobrý den,  …

Datum9. 6. 2020

KategoriePsi

1 | 2 | 3 | … | 23

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3