COVID-19 Opatření ke COVID-19

Poradna

Máte konkrétní a specifické dotazy? Napište přímo našim lékařům. Ptát se můžete na vše, co se tematicky týká zdravotní péče o vaše miláčky.

Položit novou otázkuZeptejte se našich zkušených doktorů

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Máme doma zakrslého králíčka s delší srstí. I přes to že se snažíme ho pravidelně česat, se mu udělali chuchvalce a dredíky které nejdou rozčesat ( u zadečku a mezi krkem a předními tlapkami ) Jsem z Ústeckého kraje ( Most ) ... na koho bych se s tímto mohla obrátit, kde by mi pomohli se srstí králíčka ? Zda bych se s tím mohla obrátit například ke svému veterináři nebo tak ... Děkuji

Dobrý den, …

Datum1. 3. 2021

KategorieKrálíčci

Dobry den mame 11leteho ceskeho teriera pri velkem navalu radosti a rozruseni nam pejsek upadne na bok a prestanou ho poslouchat nozicky trva to tak pul minuty pak si pomalu stoupne vrti ocaskem a rozchodi se ale trosku se mu rozjizdi zadni nozky tak dve az tri minuty nez se to srovna. Chtela jsem se zeptat jestli se to da lecit.

Dobrý den, …

Datum24. 2. 2021

KategoriePsi

Dobrý den chtěla bych si koupit fretku mláďě a moje otázka je co potřebuje 5měsíční mládě za vytamíny?

Dobrý den. …

Datum1. 3. 2021

KategorieFretky

Dobrý den chtěla jsem se zeptat, mám půlročního králíčka (zakrslého, krátkouchého) a dneska jsem byla na testech a zjistili mi že mám covid konkrétně britskou mutaci w já jsem se chtěla zeptat jestli bych svého králíčka mohla nakazit..? Vím že kočičky a pejsci a ještě nějaké zvířátka to dostat můžou, moje srdce by nedokázalo snést že by mi umřel... Předem děkuju za odpověď....

Dobrý den, …

Datum23. 2. 2021

KategorieKrálíčci

Dobrý den, mám 5 letého pejska (kříženec, cca 20 kg) a poslední 2 roky má záchvaty. Záchvaty probíhají většinou velmi podobně, ze začátku se nic neděje, nebo mírně sliní. Během záchvatu neudrží rovnováhu, je v křeči, vrávorá i v leže, pokaždé vyhledává moji přítomnost, moc nevnímá okolí, někdy ale jen tak štěká, občas zvrací nebo se počůrá. Agresivní není. Dříve trvaly třeba 1 min, teď ale trvá déle, než se zase vzpamatuje. Mám natočené jedno video, klidně mohu poslat. Všimli jsme si, že záchvat nejspíš vyvolá změna v jídelníčku. Jiné granule (ochutná u druhého pejska - je to štěně, proto má jiné granule), uvařené maso s těstovinami a zeleninou, konzervy i některé pamlsky. Teď ale bohužel jediné granule, které mu záchvat nezpůsobí, přestali vyrábět. Výsledky krevních testů na naší vet. klinice byly v pořádku, byly dělané cca 1 hod. po záchvatu. Lékař ve zprávě uvedl, že by se mohlo jednat o lehčí typ epilepsie. To jsme ale ještě nevěděli, že záchvaty způsobuje změna nebo zpestření potravy. A nejsem si jistá, zda by toto mohlo vyvolat epileptický záchvat. Nevíme si teď rady, co bychom mu měli dát k jídlu. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, …

Datum17. 2. 2021

KategoriePsi

Dobrý den, mám 8 letou fenku Jack Russell Teriér (kastrovaná) a máme už dlouholetý problém s kulháním na levou zadní nohu, několikrát jsem s ní byla u veterináře, ale bohužel se nic nezjistilo (na rentgenu nic, při prohlídce nic), vždy jsme dostali jen injekci na bolest, nějaké vitamíny a poslali nás domů. Při normální procházce občas kulhá, občas ne, ale při delší túře po nějakém čase už nese nohu jen ve vzduchu...po příchodu domu už na tu nohu ani nestoupne a je vidět, že jí to bolí (při dotyku na mě i zavrčí), teď v zimě začala kulhat i trochu na pravou, ale ne tak intenzivně jako na levou. Přijde mi, že se jí to postupem času horší a horší. Prosím o Váš názor případně doporučení, co dělat....předem děkuji za odpověď a přeji hezký den, Škvárová D,

Dobrý den. …

Datum17. 2. 2021

KategorieKočky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký čas zbývá fence bez podstoupení chemoterapie: Parenchym sleziny se zachycenou infiltrací maligní vaskulární lézí s okrsky angiogeneze, s tvorbou intracytoplazmatických lumen s formací hobnails, mitoticky aktvní (až 21 mf / 10 HPF), početně rozsáhlé hemoragie a depozita hemosiderinu. Multifokálně shluky hematopoetických buněk včetně megakaryocytů. K sanativnosti se z dodaného materiálu nelze vyjádřit. - angiosarkom sleziny, zastiženy okrsky extramedulární hematopoezy ...... Fenečka je kastrovaná, stará 10 let, v lednu po operaci odstranění sleziny s prasklým nádorem, krvácela do dutiny. Předem děkuji za odpověď, Rošková M.

Dobrý den, …

Datum10. 2. 2021

KategoriePsi

Dobrý den, máme 4letou kočičku (mainská mývalí), od léta jí občas slzí jedno oko (tak 1x měsíčně, 2-3 dny). Není červené, je bez hnisu, nesvědí, mžurka není zvětšená, jen je "mokré". V létě jsme to přisuzovali pobytu venku (prach, pyl), ale děje se to i nyní v zimě. Zatím jsme na vyšetření nebyli, nezdálo se to být akutní, ale abychom něco nezanedbali. A prosím druhý dotaz: hodně jí zapáchá z tlamičky, již od dospívání. Asi v půl roce 3 týdny málo žrala, vyšetření nic neprokázalo, dostala antb. (jestli tehdy nesežrala něco nevhodného...). Od té doby máloco žere - dlouhodobě vždy jen jeden druh superprémiových antialergenních granulí (ne maso, ne kapsičky, ne pamlsky...). Ale dobře prospívá, má krásný kožich, je vitální. Může to být tím krmivem? Zubní kámen myslím nemá, granulky křoupe, tedy se zuby snad také nic není. Moc děkuji za radu.

Dobrý den, …

Datum10. 2. 2021

KategorieKočky

Dobrý den, velmi se mi líbil Váš příspěvek o lapar.kastraci. Máme kocourka, 7 měsíců, má jen 1 varle, při vyšetření bude v dutině brišní. Mám dotaz: - lapar.operace by byla vhodnější? - jsme z Olomouce, do Liberce daleko. Mohli byste nám někoho z našeho okolí doporučit? Velmi děkuji Podgrabinská

Dobrý den. …

Datum10. 2. 2021

KategorieKočky

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Mám 6ti letou kastrovanou kočku (britská modrá), minulý rok v červnu začala úmorně zvracet, nejdříve nestrávené granule, po té jen bílou nebo lehce nažloutlou pěnu. U veterináře proveden rentgen, krevní testy a vše negativní. Po podání léku na zvracení se stav zlepšil a ustálil do normálu. Bohužel po cca 2 měsících se kočka začala strašně škrabat, více čistit a na nožkách tzv. vykousávat srst. Po náštěvě veteriny aplikována injekce na alergii a bylo nám řečeno, že je kočka alergická na něco a že musíme vypozorovat na co. Zakoupila jsem speciální granule od f. Hills na problémy s alergií. Stav kočky se zlepšil a ustálil. Ikdyž dáváme zhruba 1/2 denní množství granulí, kočka přibírá na váze. Původní váha 4,7kg nyní 4,9kg. Bohužel před 2 týdny opět zvracení, nechuť k jídlu. Po podání injekce a entero gelu, zvracení ustalo. Bohužel stav kočky není v normálu, nezvrací, ale jídlo přijímá jen asi 1/2 porce než před zvracením. Vodu přijímá i se vyprazdňuje pravidelně. Bohužel od včerejšího dne má problém vyskočit na vyšší místa (postel). Vyskočit se pokusí, někdy se jí to na 3tí pokus povede, jindy si sedne a mňouká. Předem mnohokrát děkuji za názor, jak tuto situaci řešit.

Dobrý den, …

Datum5. 2. 2021

KategorieKočky

1 | 2 | 3 | … | 31

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3