COVID-19 Opatření ke COVID-19

PORADNA PRO PLAZY

Máte konkrétní a specifické dotazy? Napište přímo našim lékařům. Ptát se můžete na vše, co se tematicky týká zdravotní péče o vaše miláčky.

Položit novou otázkuZeptejte se našich zkušených doktorů

Dobrý den, bylo by možné před Vaši kliniku objednat karanténní profil pro jednoho jedince Geochelone Pardalis Babcoki? Dostal jsem na Vás kontakt přímo od Laboklinu, bohužel tento typ PCR vyšetření lze provést pouze přáním veterinárního lékaře, a není možné objednat na přímo.

Dobrý den, …

Datum4. 8. 2022

KategoriePlazi

Dobrý den, chameleon, přes 4 roky. Před pár dny přestal jíst, je ospalý, spí o hodně více než dříve, nevylučuje. Potravu nechce, alespoň jsem mu dokázala "vnutit" červa. Vždy byl hubenejší, ale je už i slabý a pořád by jen spal. Četla jsem že by to mohlo být nedostatkem vitamínu A/nedostatkem vápníku/špatným větráním/stářím/trávicí problémy a další hypotézy Děkuji mockrát za odpověď.

Dobrý den. …

Datum22. 3. 2022

KategoriePlazi

Dobrý den měl bych dotaz chovám užovku červenou staří 11 let délka 1520 mm váha nyní 779 gramů. Špatně přijímá potravu spíš ne nežli ano. Do teď nejedla 74 dní až dnes sežrala myš cca 15 gramů a když ulovila myš a chtěla ji žrát hned jí zase vydávila. Po prohlídce tlamy jsem zjistil že má zřejmě hnilobu tlamy. Nevím jak se to mohlo stát. Při větrání bytu zakrýváme terárium ale myslím že by k tomu mohla mít i zápal plic? Těžce dýchá a má bouli na těle v místech kde dýchá asi cca v 1/3 těla od hlavy. Mohl by mi někdo poradit? Nejbližší veterina pro plazy jste až vy a já jsem ze Šluknovského výběžku. Konzultoval jsem z našim veterinářem a ten by mi doporučil Baytril a potřeboval by vědět jakou dávku použít. Jelikož jeho specializace je psy kočky a hlodavci. Děkuji za pomoc.

Dobrý den, …

Datum22. 2. 2022

KategoriePlazi

Dobrý den,chtěl bych se zeptat co by jí mohlo být nebo co mám dělat když posledních 4-5 měsíců jen tak apaticky polehává a nechce skoro vůbec jist ani chodit už nechce i když jsem ji zacal brát každý den ven na 40-60 minut.Vždy ujde cca 5 metru za celou dobu co jsme venku.

Dobrý den, …

Datum27. 9. 2021

KategoriePlazi

dobrý den, veterinář z mého města České Lípy mi poradil, abych s Vámi konzultovala mojí želvu padálku .. v červnu ji budou 3 roky váží 1200g mám ji od malinka.. po celou dobu je velice živá stále chodí po tetarku vyhriva se koupe a hlavně porad by jedla...krmena byla poslední tyden rimskym salátem polnickem.. jinak jeste ji podavam rukolu cinske zeli.. vše bylo v pořádku až minuly pátek jsem ji dala kousek jahody. opravdu kousek asi 1cm jen spicku jako pochoutku kdy muj chovatel ( co jsem s nim pote konzultovala situaci) rikal ze to tim neni, ze jahodu muze, ale poté večer zacala zvracet.. zvracela jednou ale druhy a treti den jeste jednou delala zvuky jako pri zvraceni..druhý den i kadila trus se zdal v poradku...ale od te doby jen lezi pod vyhrevkou neji nepije nechodi neuklada se vecer na sve obvykle misto.. chovatel poradil at koupim probican pastu a po dobu 7 dnu ju podavam...dnes je to 3 den co je pasta podavana a tyden od zvraceni..nic se nemeni můžete mi poradit zda ji ta jahoda opravdu takto mohla rozhodit zaludek? a co pro ni mohu udelat? jak dlouho je v pořádku pokud nebude jist? dekuji za odpoved Míglová

Dobrý den. …

Datum15. 4. 2021

KategoriePlazi

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3