KRÁLIČÍ PORADNA

Máte konkrétní a specifické dotazy? Napište přímo našim lékařům. Ptát se můžete na vše, co se tematicky týká zdravotní péče o vaše miláčky.

Položit novou otázkuZeptejte se našich zkušených doktorů

Dobrý den,máme doma zakrsĺého králíka který je velmi náladový-je to samička.Někdy je velmi mazlivá,jindy jde kolem nás a začne kousat.Chtěla bych se zeptat zda by jí nepomohla kastrace.Děkuji

Dobrý den,  …

Datum20. 4. 2020

KategorieKrálíčci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je normální že mi samička v půl roce přestala chodit na záchůdek a našla si 2 místa kam se opakovaně vrací vyčůrat. také si asi 3x učůrla ze spaní. Jinak je normální a čilá. U čůrání se nevrtí ani nemá mokro kolem genitálií, je i přes to možnost že se jedná o močové kameny? Mám se obávat nebo jde o pubertu? Nedávno jsme léčily střevní parazity a je jen na senu a granulkách, občas jablko nebo banán. A dnes měla takovou tu vánočku z bobků. Taky často dupe a vždy mi běhá kolem nohou a tak zvláštně chrochtá. Předem děkuji za odpověď :)

Dobrý den, …

Datum26. 11. 2019

KategorieKrálíčci

Dobrý den, máme 2,5 letého zakrslého králíčka. Je asi 5 dní po kastraci. Zpočátku moc nepil a nežral, ale teď už žere moc hezky, ale jen granule, salát, trochu melounu. Jen nechce vůbec pít vodu z napáječky, na kterou byl předtím zvyklý a pil z ní každý den. Proto mu dáváme více salátu a melounu, aby měl tekutiny. Také nechce moc seno z krmítka, ze kterého dříve jedl. Když mu to dáme do misky nebo z ruky, tak to sní. Na záchod chodí, čůrá i kaká. Nevadí, že nepije nebo jak ho přinutit, aby pil jako dřív. Děkuji.

Dobrý den, …

Datum9. 8. 2019

KategorieKrálíčci

Dobrý den, dnes jsem se byla optat na veterině naší veterinářky na kastraci. Dost mě vystrašila.. Tvrdí že je 50% pravděpodobnost, že tuto operaci moje 13 měsíční králinda nepřežije, že u toho dýchá jenom nosem a je to nebezpečné. O kastraci uvažuji kvůli náladovosti a neposlušnosti + jako prevenci proti rakovině dělohy. Jsem z toho zmatená, každý tvrdí něco jiného, jaký máte názor na tohle vy?

Dobrý den, …

Datum4. 6. 2019

KategorieKrálíčci

Dobrý den,můj králík má už delší dobu průjem, dáváme zelené ale je zvyklá, máme dva králíky a jeden jí trávu i jiné zelené a je v pořádku ale druhý má průjem.Ma genetickou vadu očí,přišla o zrak,veterinář řekl že nejde nic dělat,dokud jí,je to v pořádku jen nevidí,ale slyší,akorát poslední dobou hází hlavou když je ve stresu,něco jako záchvat a teď začla mít průjmy i když dostává suchou stravu,obě dostávají stejně,ale jedna má normální bobky,druhá průjem,dřív jedla zelené a problém se stolicí nebyl až teď,je jí 1 rok a 10 měsíců,druh - japonský modrý.Prosim o radu , protože už si nevíme rady,předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, …

Datum16. 5. 2019

KategorieKrálíčci

Dobrý den prosím vás chtěla jsem se zeptat jestli děláte kastraci zakrslých králíků. Pokud ano kolik stojí. Děkuji mnohokrát Holubcová

Dobrý den, …

Datum13. 3. 2019

KategorieKrálíčci

Dobrý den, nedávno jsem si pořídil potkánka, jsou mu necelé 3 měsíce a nedávno se přistěhoval do úplně nového prostředí až z Brna. Již druhý den mám ale starost že něco není v pořádku. Méně jí, spí víc než normálně a ani v noci není aktivní. Když jsem ho hladil, začal sebou cukat a lehce pískat. Zatím jsem však nenašel žádné známky porfyrinu. Je to normální nebo bych měl raději zajít na kontrolu ? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, …

Datum9. 1. 2019

KategorieKrálíčci

Dobrý den, mám asi rok a půl staré morče a stále se mu na pyskách tvoří strupy, zkoušela jsem mazat různými mastičkami např (betadine, framykoin, clotrimazol) chvilku zlepšení bylo, ale pořád se to vrací, tak jsme nasadili vitamín C v kapkách. A žádné zlepšení nevidim, jen to zkusit ješte déle mazat a další problém jen v tom, že si asi dvakrát už zlomil horní přední zuby. Nejdřív to byl jeden a pak druhý, teď se mu špatně díky tomu chytá potrava. Tak už nevím co s tím, zuby mu sice dorostou, ale nemůžou se mu pořád takhle lámat. A pak tu hrozí i to aby mu nepřerostly ty dolní.

Dobrý den, …

Datum9. 1. 2019

KategorieKrálíčci

Dobry den chtel bych se zeptat mame 3leteho kralika zakrsleho lvicka. Nedavno sme si vsimli ze kolem klece spis na zdi jsou nejaci skudci, nebo neco takoveho je mozne ze to je od neho? Nebo se jedna o neco jineho? Potkal se stim uz nekdo? Kazdy tyden klec cistime a myjem. Domacnost je v cistote. A vse nove udelane. Dekuji

Dobrý den, …

Datum9. 1. 2019

KategorieKrálíčci

Dobrý den, mám 2 zakrslé králíčky, samečky, oba ve věku 1 roku. Bohužel se nesnesou a tak je chci dát kastrovat, aby se snížilo jejich dominantní chování. Chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s následným chováním, zda se dominance opravdu sníží a popř. jestli na to nejsou např. nějaké statistiky o kolik %? Zároveň by mě zajímalo, jestli je před narkózou potřeba dělat komplexní krevní testy nebo stačí základní? Děkuji, Studená

Dobrý den,  …

Datum12. 12. 2018

KategorieKrálíčci

1 | 2 | 3

Často kladené otázky

Analgezie | Kastrace

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3