KRÁLIČÍ PORADNA

Máte konkrétní a specifické dotazy? Napište přímo našim lékařům. Ptát se můžete na vše, co se tematicky týká zdravotní péče o vaše miláčky.

Položit novou otázkuZeptejte se našich zkušených doktorů

Dobrý den, mám 2 zakrslé králíčky, samečky, oba ve věku 1 roku. Bohužel se nesnesou a tak je chci dát kastrovat, aby se snížilo jejich dominantní chování. Chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s následným chováním, zda se dominance opravdu sníží a popř. jestli na to nejsou např. nějaké statistiky o kolik %? Zároveň by mě zajímalo, jestli je před narkózou potřeba dělat komplexní krevní testy nebo stačí základní? Děkuji, Studená

Dobrý den,  …

Datum12. 12. 2018

KategorieKrálíčci

Dobrý den, mám osmáka degu a už druhým dnem se mu asi špatně dýchá nebo tak, protože tak divně u toho ''cvaká'' u toho dýchání a ''kňučí'' . Nevím co s tím mám dělat, jestli mám zajít ke zvěrolékaři nebo tak.. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, …

Datum17. 10. 2018

KategorieKrálíčci

Dobrý den mám dotaz jestli je lepší morče nechat dožít nebo utratit když má bolesti ?? Dekuju

Dobrý den, pokud má bolesti, které nelze uspokojivě tlumit analgetiky, pak je euthanasie rozhodně laskavější alternativa k dožívání v bolestech. …

Datum22. 8. 2018

KategorieKrálíčci

Dobrý den, včera jsme objevili u jednoho našeho morčátka namodralé, zakalené očičko. Ohledně tohoto problému jste zde již v dubnu 2018 odpovídali. Chtěla jsem se však zeptat, zda je toto onemocnění léčitelné. Děkuji.

Dobrý den, …

Datum16. 8. 2018

KategorieKrálíčci

Dobrý den, zpozorovala jsem u svého něco prez rok mixovaneho Králíčka ze je velmi hubený a téměř nejí seno, v kleci ho má dost a má k němu i přístup ale místo toho spíše pije hodně vody. V kleci je málo aktivní a sedí se založenýma ušima ale když ho vezmu na kšírky aby se proběhnul, zda se být v pořádku. Probíhá a nevypadá ze by měl problém. Je mi známo ze králíčci jsou mistři v zastírání svých chorob, ale i tak mám zle tušení ze s nim něco je, za odpověď budu velmi vděčná, děkuji.

Dobrý den, …

Datum9. 7. 2018

KategorieKrálíčci

Dobrý den. Máme nemocné morčátko,bylo velice aktivní a při hře s druhým spadlo ze sedačky. Od té chvíle nehýbe zadnimi nožičkami. Dcera z toho je velice zkroušená a bojíme se, že ho bude třeba utratit. Máte nějaký nápad jak to vyřešit bez utracení?

Dobrý den, …

Datum15. 6. 2018

KategorieKrálíčci

Dobrý den, dnes jsme si všimli, že morče má bíle(az do modra) zakalené levé očičko...Copak by to mohlo byt ?

Dobrý den, může se jednat o zánět rohovky, zákal čočky nebo důsledek celkového onemocnění, které se manifestuje na oku. DDoporučuji Vám morčátko nechat vyšetřit. …

Datum17. 4. 2018

KategorieKrálíčci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaké nemoci může mít králík zakrslí.Děkuji

Nemocí králík může mít hodně. Zde je jen několik z nich: …

Datum17. 4. 2018

KategorieKrálíčci

Dobrý den, mám dotaz ohledně osmáka. Za posledních pár dnů dost zhubnul a řekla bych, že míň papá. Je možné, že mu přerostly zuby? Případně dá se mu pomoci? Mám o něj obavy, na to jak málo jí tak je doslova jak tryskomyš.

Dobrý den, podle popisu je opravdu možné, že se jedná o problém se zuby. Také to ale může být např. metabolický problém. Nechte vašeho osmáka radši zkontrolovat veterinářem. …

Datum31. 1. 2018

KategorieKrálíčci

Dobrý den ráda bych se zeptala, jestli ošetřujete také drobné hlodavce (pískomily). Jak často by se s nimi mělo chodit na prevenci? Očkují se proti nemocem?

Dobrý den,  …

Datum11. 1. 2018

KategorieKrálíčci

1 | 2

Často kladené otázky

Analgezie | Kastrace

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3