KRÁLIČÍ PORADNA

Máte konkrétní a specifické dotazy? Napište přímo našim lékařům. Ptát se můžete na vše, co se tematicky týká zdravotní péče o vaše miláčky.

Položit novou otázkuZeptejte se našich zkušených doktorů

Dobrý den prosím vás chtěla jsem se zeptat jestli děláte kastraci zakrslých králíků. Pokud ano kolik stojí. Děkuji mnohokrát Holubcová

Dobrý den, …

Datum13. 3. 2019

KategorieKrálíčci

Dobrý den, nedávno jsem si pořídil potkánka, jsou mu necelé 3 měsíce a nedávno se přistěhoval do úplně nového prostředí až z Brna. Již druhý den mám ale starost že něco není v pořádku. Méně jí, spí víc než normálně a ani v noci není aktivní. Když jsem ho hladil, začal sebou cukat a lehce pískat. Zatím jsem však nenašel žádné známky porfyrinu. Je to normální nebo bych měl raději zajít na kontrolu ? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, …

Datum9. 1. 2019

KategorieKrálíčci

Dobrý den, mám asi rok a půl staré morče a stále se mu na pyskách tvoří strupy, zkoušela jsem mazat různými mastičkami např (betadine, framykoin, clotrimazol) chvilku zlepšení bylo, ale pořád se to vrací, tak jsme nasadili vitamín C v kapkách. A žádné zlepšení nevidim, jen to zkusit ješte déle mazat a další problém jen v tom, že si asi dvakrát už zlomil horní přední zuby. Nejdřív to byl jeden a pak druhý, teď se mu špatně díky tomu chytá potrava. Tak už nevím co s tím, zuby mu sice dorostou, ale nemůžou se mu pořád takhle lámat. A pak tu hrozí i to aby mu nepřerostly ty dolní.

Dobrý den, …

Datum9. 1. 2019

KategorieKrálíčci

Dobry den chtel bych se zeptat mame 3leteho kralika zakrsleho lvicka. Nedavno sme si vsimli ze kolem klece spis na zdi jsou nejaci skudci, nebo neco takoveho je mozne ze to je od neho? Nebo se jedna o neco jineho? Potkal se stim uz nekdo? Kazdy tyden klec cistime a myjem. Domacnost je v cistote. A vse nove udelane. Dekuji

Dobrý den, …

Datum9. 1. 2019

KategorieKrálíčci

Dobrý den, mám 2 zakrslé králíčky, samečky, oba ve věku 1 roku. Bohužel se nesnesou a tak je chci dát kastrovat, aby se snížilo jejich dominantní chování. Chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s následným chováním, zda se dominance opravdu sníží a popř. jestli na to nejsou např. nějaké statistiky o kolik %? Zároveň by mě zajímalo, jestli je před narkózou potřeba dělat komplexní krevní testy nebo stačí základní? Děkuji, Studená

Dobrý den,  …

Datum12. 12. 2018

KategorieKrálíčci

Dobrý den, mám osmáka degu a už druhým dnem se mu asi špatně dýchá nebo tak, protože tak divně u toho ''cvaká'' u toho dýchání a ''kňučí'' . Nevím co s tím mám dělat, jestli mám zajít ke zvěrolékaři nebo tak.. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, …

Datum17. 10. 2018

KategorieKrálíčci

Dobrý den mám dotaz jestli je lepší morče nechat dožít nebo utratit když má bolesti ?? Dekuju

Dobrý den, pokud má bolesti, které nelze uspokojivě tlumit analgetiky, pak je euthanasie rozhodně laskavější alternativa k dožívání v bolestech. …

Datum22. 8. 2018

KategorieKrálíčci

Dobrý den, včera jsme objevili u jednoho našeho morčátka namodralé, zakalené očičko. Ohledně tohoto problému jste zde již v dubnu 2018 odpovídali. Chtěla jsem se však zeptat, zda je toto onemocnění léčitelné. Děkuji.

Dobrý den, …

Datum16. 8. 2018

KategorieKrálíčci

Dobrý den, zpozorovala jsem u svého něco prez rok mixovaneho Králíčka ze je velmi hubený a téměř nejí seno, v kleci ho má dost a má k němu i přístup ale místo toho spíše pije hodně vody. V kleci je málo aktivní a sedí se založenýma ušima ale když ho vezmu na kšírky aby se proběhnul, zda se být v pořádku. Probíhá a nevypadá ze by měl problém. Je mi známo ze králíčci jsou mistři v zastírání svých chorob, ale i tak mám zle tušení ze s nim něco je, za odpověď budu velmi vděčná, děkuji.

Dobrý den, …

Datum9. 7. 2018

KategorieKrálíčci

Dobrý den. Máme nemocné morčátko,bylo velice aktivní a při hře s druhým spadlo ze sedačky. Od té chvíle nehýbe zadnimi nožičkami. Dcera z toho je velice zkroušená a bojíme se, že ho bude třeba utratit. Máte nějaký nápad jak to vyřešit bez utracení?

Dobrý den, …

Datum15. 6. 2018

KategorieKrálíčci

1 | 2

Často kladené otázky

Analgezie | Kastrace

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3