KRÁLIČÍ PORADNA

Máte konkrétní a specifické dotazy? Napište přímo našim lékařům. Ptát se můžete na vše, co se tematicky týká zdravotní péče o vaše miláčky.

Položit novou otázkuZeptejte se našich zkušených doktorů

Dobrý den, chtěla bych se zeptat..Můj králíček má na zádech a na oušku bílé flíčky ( je hnědý), malé flíčky které vypadají jako Plíseň, co se s tím dá dělat? Je nutná návštěva veterináře? Děkuji.

Dobrý den, v případě podezření na plíseň je určitě návštěva veterináře nezbytná, aby byla případně včas zahájena léčba. Plíseň může být přenosná i na lidi, proto je…

Datum24. 8. 2020

KategorieKrálíčci

Dobrý den, máme tříletou samičku zakrslého králíka. Po většinu času ji máme v kleci na terase, ale každý den ji z klece vyndaváme a věnujeme se jí. Měla bych jeden dotaz, a to ohledně soužití tříleté samičky zakrslého králíka se psem. Uvažujeme totiž, že bychom si z útulku adoptovali fenku (již dospělou...) a chtěla jsem se proto zeptat, jestli by to bylo možné..? Myslím to tak, jestli by se králíček například nezačal bát, chovat se jinak či se stresovat, pokud by v domácnosti přibyla fenka? Samozřejmě bychom fenku ke králíčkovi nepouštěli do blízkosti a o samotě je nenechávali v jedné místnosti, ale i tak Vám budu vděčná moc za odpověď a radu.

Dobrý den, …

Datum18. 8. 2020

KategorieKrálíčci

Dobry den, nas kralicek je jeden den po brouseni zubu. Mel je prerostle a spicate. Mel i rozedreny jazycek na jedne strane. Rekli nam ze by mel po probuzeni jist. Ale uz je to den a zatim neji. A zda se jakoby porad vrzal a klepal zubama. Dekuji za odpoved

Dobrý den, …

Datum6. 8. 2020

KategorieKrálíčci

Dobrý den. Mám měsíčního kralicka který nehopká, pouze se plazí po bříšku jako želva. Mám podezření že na něj samice dupla když se narodil. Nožičkama hýbe do stran a leží na břiše. Když ho zvednu tak má přední nožičky úplně vykloubene dozadu. Cit v nich ma ve všech. Myslíte že by se s tím dalo něco dělat, nebo se zbytečně jen trápí

Dobrý den,  …

Datum3. 8. 2020

KategorieKrálíčci

Dobrý den, máme doma tříletou samičku zakrslého králíka. Ráda bych se zeptala, jak dlouhou cestu snesou králíci..? A to z důvodu, že plánujeme cestu do zahraničí, trvající 9 hodin... myslíte, že by to králíček zvládl? Nechceme jí stresovat, pokud to bude možné, proto jsem Vás chtěla poprosit o radu. Zároveň jsem se chtěla zeptat, jak by naše králičice reagovala, když by v autě sedělo také štěně labradora, se kterým zatím neměla tu možnost se seznámit... Byla by cesta možná..? Předem Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, …

Datum23. 7. 2020

KategorieKrálíčci

Dobrý den,máme doma zakrsĺého králíka který je velmi náladový-je to samička.Někdy je velmi mazlivá,jindy jde kolem nás a začne kousat.Chtěla bych se zeptat zda by jí nepomohla kastrace.Děkuji

Dobrý den,  …

Datum20. 4. 2020

KategorieKrálíčci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je normální že mi samička v půl roce přestala chodit na záchůdek a našla si 2 místa kam se opakovaně vrací vyčůrat. také si asi 3x učůrla ze spaní. Jinak je normální a čilá. U čůrání se nevrtí ani nemá mokro kolem genitálií, je i přes to možnost že se jedná o močové kameny? Mám se obávat nebo jde o pubertu? Nedávno jsme léčily střevní parazity a je jen na senu a granulkách, občas jablko nebo banán. A dnes měla takovou tu vánočku z bobků. Taky často dupe a vždy mi běhá kolem nohou a tak zvláštně chrochtá. Předem děkuji za odpověď :)

Dobrý den, …

Datum26. 11. 2019

KategorieKrálíčci

Dobrý den, máme 2,5 letého zakrslého králíčka. Je asi 5 dní po kastraci. Zpočátku moc nepil a nežral, ale teď už žere moc hezky, ale jen granule, salát, trochu melounu. Jen nechce vůbec pít vodu z napáječky, na kterou byl předtím zvyklý a pil z ní každý den. Proto mu dáváme více salátu a melounu, aby měl tekutiny. Také nechce moc seno z krmítka, ze kterého dříve jedl. Když mu to dáme do misky nebo z ruky, tak to sní. Na záchod chodí, čůrá i kaká. Nevadí, že nepije nebo jak ho přinutit, aby pil jako dřív. Děkuji.

Dobrý den, …

Datum9. 8. 2019

KategorieKrálíčci

Dobrý den, dnes jsem se byla optat na veterině naší veterinářky na kastraci. Dost mě vystrašila.. Tvrdí že je 50% pravděpodobnost, že tuto operaci moje 13 měsíční králinda nepřežije, že u toho dýchá jenom nosem a je to nebezpečné. O kastraci uvažuji kvůli náladovosti a neposlušnosti + jako prevenci proti rakovině dělohy. Jsem z toho zmatená, každý tvrdí něco jiného, jaký máte názor na tohle vy?

Dobrý den, …

Datum4. 6. 2019

KategorieKrálíčci

Dobrý den,můj králík má už delší dobu průjem, dáváme zelené ale je zvyklá, máme dva králíky a jeden jí trávu i jiné zelené a je v pořádku ale druhý má průjem.Ma genetickou vadu očí,přišla o zrak,veterinář řekl že nejde nic dělat,dokud jí,je to v pořádku jen nevidí,ale slyší,akorát poslední dobou hází hlavou když je ve stresu,něco jako záchvat a teď začla mít průjmy i když dostává suchou stravu,obě dostávají stejně,ale jedna má normální bobky,druhá průjem,dřív jedla zelené a problém se stolicí nebyl až teď,je jí 1 rok a 10 měsíců,druh - japonský modrý.Prosim o radu , protože už si nevíme rady,předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, …

Datum16. 5. 2019

KategorieKrálíčci

1 | 2 | 3

Často kladené otázky

Analgezie | Kastrace

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3