COVID-19 Opatření ke COVID-19

KRÁLIČÍ PORADNA

Máte konkrétní a specifické dotazy? Napište přímo našim lékařům. Ptát se můžete na vše, co se tematicky týká zdravotní péče o vaše miláčky.

Položit novou otázkuZeptejte se našich zkušených doktorů

Dobrý den. Mám dva zakrslé králíčky,bohužel u mně zůstaly dost nehezkým způsobem- bývalý spolubydlící,kterému holky patřily se stěhoval a jako nejlepší řešení bral pustit je do lesa. To bych nikdy vědomně nedopustila,takže zůstaly se mnou. Miluju zvířata,mám k nim vážně blízko a stejně tak jsem si oblíbila holky. Nejdřív jsem jim chtěla zajistit milující domov,ale po hledání a času s němi stráveném na to nemám srdce. Žádný velký problém nebyl,starši samička (3roky) vždy hodně hrabala,ale nikdy to nezašlo do takových extrémů,jak cc za poslední rok. Mladší samička hrabe taky,ale opravdu minimalně. Dá se to v pohodě vydržet a když už je to moc,stačí ji říct a přestane. Starší samička tohle neumí. Naopak,když se snažím zastavit jí, přidá. Zvládnu opravdu hodně,ale tohle už je na hlavu. Vzbudí mě nejdřív ráno,tak ji pustím. Hrabání je hrozně agresivní,nikdy jsem tohle neslyšela králíka dělat. Hrabe cca 7-8X denne( kdyz jsem doma cely den,zacala jsem pocitat) vzdy cca 10-20minut. Někdy víckrát.Opravdu jsem zoufalá. Když jdu spát,musím čekat,až se uklidní. Někdy to trvá opravdu dlouho,kolikrát část noci..Nespím kvůli ní a vstávám,když začne hrabat (kolikrát v 5-6hodin rano)Vím,že je to přirozené,ale začínám být opravdu bezradná.. Nic nepomáhá. Druhy podestylek měním,ale stále horší. Prosiím o radu. Dá se jí nějak "pomoci"? Případně,jak ji aspoň zkoušet uklidnit? předem moc děkuju.. ptám se,kde mohu,ale nikdo neví..

Dobrý den, …

Datum25. 11. 2020

KategorieKrálíčci

Dobrý den, máme 2,5 roku starého králíčka a v poslední době má zjevně střevní potíže. Má často "kašovitou (beztvarou) stolici", která kolikrát silně zapáchá. Nevytváří klasické vánočky, které vždy znovu sní. Na zadečku se mu pak tvoří "hrudky", které mu následně zatvrdnou. Králíček si kvůli tomu zadeček ani moc nečistí a tudíž ho má stále znečištěný. Občas jsou ale dny, kdy má zadeček čistý a po potížích ani památky. Každopádně nás to trápí, protože pak kvůli tomu musí být stále zavřený v kleci a nemůže se proběhnout po bytě. Jinak je veselý, aktivní, má chuť k jídlu, pije a nechává se i mazlit. Předem děkujeme za radu. Hezký den.

Dobrý den, určitě bych radila problém nepodceňovat a králíčka nechat podrobně vyšetřit. Příčin průjmu může být mnoho - od krmivových chyb přes přerůstající zuby, přes…

Datum6. 11. 2020

KategorieKrálíčci

Dobrý den, mám dva týdny doma králíčka o stáří 10 týdnů. První tyden a půl strávil ve staré kleci a dva dny zpět jsem mu kupovala, ještě větší. První den mi přišlo, že nepapal skoro vůbec dnes, jako druhý den, papá aspoň směs, ale seno které baštil dříve, jako o závod mu nejede. Test na kokcidie má negativní, ale, už je to týden, i přes to paní veterinářka odmítla léčit, něco jen preventivně pokud to není projevené. Občas najdu v kleci nějaký "průjmový" bobek. Chtěla bych mu začít dávat zeleninu, jelikož není přelečený na kokcidie, mám z toho strach a to jeho baštění, jestli to může být stresem z nového prostředí a tolik změn za krátkou dobu, nebo bych měla radši na veterinu, jinak takhle je pořád stejná. Děkuji.

Dorý den, …

Datum29. 10. 2020

KategorieKrálíčci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat..Můj králíček má na zádech a na oušku bílé flíčky ( je hnědý), malé flíčky které vypadají jako Plíseň, co se s tím dá dělat? Je nutná návštěva veterináře? Děkuji.

Dobrý den, v případě podezření na plíseň je určitě návštěva veterináře nezbytná, aby byla případně včas zahájena léčba. Plíseň může být přenosná i na lidi, proto je…

Datum24. 8. 2020

KategorieKrálíčci

Dobrý den, máme tříletou samičku zakrslého králíka. Po většinu času ji máme v kleci na terase, ale každý den ji z klece vyndaváme a věnujeme se jí. Měla bych jeden dotaz, a to ohledně soužití tříleté samičky zakrslého králíka se psem. Uvažujeme totiž, že bychom si z útulku adoptovali fenku (již dospělou...) a chtěla jsem se proto zeptat, jestli by to bylo možné..? Myslím to tak, jestli by se králíček například nezačal bát, chovat se jinak či se stresovat, pokud by v domácnosti přibyla fenka? Samozřejmě bychom fenku ke králíčkovi nepouštěli do blízkosti a o samotě je nenechávali v jedné místnosti, ale i tak Vám budu vděčná moc za odpověď a radu.

Dobrý den, …

Datum18. 8. 2020

KategorieKrálíčci

Dobry den, nas kralicek je jeden den po brouseni zubu. Mel je prerostle a spicate. Mel i rozedreny jazycek na jedne strane. Rekli nam ze by mel po probuzeni jist. Ale uz je to den a zatim neji. A zda se jakoby porad vrzal a klepal zubama. Dekuji za odpoved

Dobrý den, …

Datum6. 8. 2020

KategorieKrálíčci

Dobrý den. Mám měsíčního kralicka který nehopká, pouze se plazí po bříšku jako želva. Mám podezření že na něj samice dupla když se narodil. Nožičkama hýbe do stran a leží na břiše. Když ho zvednu tak má přední nožičky úplně vykloubene dozadu. Cit v nich ma ve všech. Myslíte že by se s tím dalo něco dělat, nebo se zbytečně jen trápí

Dobrý den,  …

Datum3. 8. 2020

KategorieKrálíčci

Dobrý den, máme doma tříletou samičku zakrslého králíka. Ráda bych se zeptala, jak dlouhou cestu snesou králíci..? A to z důvodu, že plánujeme cestu do zahraničí, trvající 9 hodin... myslíte, že by to králíček zvládl? Nechceme jí stresovat, pokud to bude možné, proto jsem Vás chtěla poprosit o radu. Zároveň jsem se chtěla zeptat, jak by naše králičice reagovala, když by v autě sedělo také štěně labradora, se kterým zatím neměla tu možnost se seznámit... Byla by cesta možná..? Předem Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, …

Datum23. 7. 2020

KategorieKrálíčci

Dobrý den,máme doma zakrsĺého králíka který je velmi náladový-je to samička.Někdy je velmi mazlivá,jindy jde kolem nás a začne kousat.Chtěla bych se zeptat zda by jí nepomohla kastrace.Děkuji

Dobrý den,  …

Datum20. 4. 2020

KategorieKrálíčci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je normální že mi samička v půl roce přestala chodit na záchůdek a našla si 2 místa kam se opakovaně vrací vyčůrat. také si asi 3x učůrla ze spaní. Jinak je normální a čilá. U čůrání se nevrtí ani nemá mokro kolem genitálií, je i přes to možnost že se jedná o močové kameny? Mám se obávat nebo jde o pubertu? Nedávno jsme léčily střevní parazity a je jen na senu a granulkách, občas jablko nebo banán. A dnes měla takovou tu vánočku z bobků. Taky často dupe a vždy mi běhá kolem nohou a tak zvláštně chrochtá. Předem děkuji za odpověď :)

Dobrý den, …

Datum26. 11. 2019

KategorieKrálíčci

1 | 2 | 3 | 4

Často kladené otázky

Analgezie | Kastrace

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3