KOČIČÍ PORADNA

Máte konkrétní a specifické dotazy? Napište přímo našim lékařům. Ptát se můžete na vše, co se tematicky týká zdravotní péče o vaše miláčky.

Položit novou otázkuZeptejte se našich zkušených doktorů

Dobrý den, lze prosím bez vyšetření v anestezii zkusit léčit záškuby mého 12-ti letého kocourka_ začal cca v listopadu 2019 těžko dýchat nosem, ale domnívala jsem se, že přede...Je to podobný zvuk. V únoru t.r. začal mít silné záškuby hlavičkou dozadu, občas i tělíčkem a zadní nožickou. Měl zánět, dostal Loxicom, po kterém zánět prý již není v krvi a záškuby se zmírnily. Nyní mi ale zase připradají větší. Je apatický a začal se velmi všeho bát. Přivírá očička, mívá velmi zúžené zornice a dívá se jako skrze mě. Na poslední kontrole na veterině mu dělali sono bříška a našli cystu na játrech. Dostal k užívání Legaphyton 50. Taky mu dávám po troše probiotikum Pro Plan FortiFlora, po kterém mu opravdu hodně chutná, skoro až moc. Taky po troše vývar z Echinacea. Má téměř 15 let zlomený zoubek, ale nepřipadá mi narůžovělý. Zatím jsem odmítla odběr mozkomíšního moku v anestezii. Obávam se, že by se nemusel probudit :-(. Od malička je zvyklý na obojku na venčení. Párkrát jsem s ním před pár měsíci nechtě trhla, když seskakoval. Taky měl v hlavičce ošklivé klíště, které nešlo vyndat a celé tam zřejmě vypustilo obsah, pokud bylo nakažené. V únoru dostal 1-rázové antibiotikum, které zdá se moc nepomohlo, nebo možná trochu. Jeho stav se zhoršuje vždy hlavně večer. Přetrvává divné "chrochtání" nosem a celkem silné záškuby. Děkuji!

Dobrý den, …

Datum11. 6. 2020

KategorieKočky

Dobrý den, máme dvě kočičky a spoustu komárů. Mohu se zeptat zda kočkám škodí raid proti komárům do zásuvky? Nerada bych jim ublížila. Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,  …

Datum11. 6. 2020

KategorieKočky

Dobrý den, mám kocoura letos 5let. Nikdy nebyl typ kočky co se mstí nebo dělají naschvály. Mohl být doma i sám a nikdy nic neprovedl. Pred 2 lety se nastěhoval přítel, má anglického bulteriera i na toho si zvykl bez značkování a nějakých drastickych výstupů. Před rokem jsme pořídili kotě, s tou si sedl a jsou to parťáci. V zimě jsem otěhotněla a cca 2 měsíce zpět jsme nechali kočičku kastrovat. Po kastraci začal kocour značkovat. Nevím zda to může být kastraci kočky nebo pokročilým stadiem mého těhotenství a nebo úplně jiná možnost. Jsem s rozumem v koncích. Kocoura neodstrkuji, dokonce se mu věnuji více než dříve jelikož jsem doma na nemocenské a v noci mi i spí u břicha a vůbec munto nevadí. Prosím o radu. Děkuji

Dobrý den, …

Datum25. 5. 2020

KategorieKočky

Dobrý den, máme kočku která si udělala zlomeninu v místě kloubu končetiny. Zajímala by nás cena operace.

Dobrý den, typů zlomenin je mnoho, stejně tak i možnosti jejich operativního řešení. Pokud máte zájem o cenový odhad za případnou operaci, je nezbytné, abychom posoudili RTG snímky a…

Datum4. 5. 2020

KategorieKočky

Dobrý den, mám doma 11 měsíční kočičku ragdolla, na 8 měsících začala poprvé mrouskat. Bohužel už u prvního mrouskání kočička dost omezila stravu a hodně pila, tedy za týden mrouskání zhubla cca o 0,5 kila. Bylo mi řečeno, že některé kočičku to takto mívají. Nyní je kočičce něco málo přes 11 měsíců a právě po 3. mrouská a vždy je to u mrouskání stejné, méně jí a hubne. Kočičku jsem si pořizovala s tím, že bych do budoucna chtěla alespoň jednou koťata (mám zájemce v rodině). Kočička má nyní 3,5 kg a vypadá spíše drobně, což je dle informací na internetu na ragdollku málo. A nyní můj dotaz, je vhodné takovouto kočičku připouštět (cca za 3-4 měsíce), a pokud připustím a pak po kotatěch vykastruji, zmohutní ještě nebo je lepší raději nepřipouštět a ihned vykastrovat? Koťátka bych moc chtěla, ale zdraví kočičky je mi přednější. Případně jaká je cena kastrace? Děkuji M.

Dobrý den, …

Datum12. 5. 2020

KategorieKočky

Dobrý den.Máme kočičku věk 7 let,je pouze doma.Již několik let bojujeme s neustálým škrábáním na krku.Po návštěvách několika veterinářů,kdy jsme vyzkoušeli vše možné ,jsme nakonec skončily u paní doktorky,která nám píše predmison.Ze začátku to vypadalo i na mírné zlepšení,zakoupili jsme i ochranný límec na suchý lepík,zakoupili jsme krmivo s obsahem omega mastných kyselin,vše vypadalo v pořádku.Jakmile se,ale z límce dokáže vyprostit je to stejné,rozškrábané strany krku do krve,takže stále dezinfikujeme a pořád dokola.Vůbec si už nevíme rady,dřív nebo později se jí tam zanese nějaká infekce,můžete nám něco poradit,strašně ráda bych jí pomohla ale už nevím jak.

Dobrý den, …

Datum6. 3. 2020

KategorieKočky

Dobrý večer, máme 14letou kočku s hyperthyreozou, užívá Felimazol dva roky, teď má nemoc dost rozhozenou. Také už měla struvity. Jedna lékařka nám doporučila léčení radioaktivním jódem. Provádí se u Čechách?

Dobrá den paní Julie, …

Datum3. 2. 2020

KategorieKočky

Dobrý den, máme dvanáct let starou kočičku a poslední tři dny jsme zpozorovali, že má na jedné části těla vykousané chlupy. Nemá to nijak zarudlé, ale to vykousané místo se zvětšuje. Předem Vám děkuji za odpověď

Dobrý den, …

Datum21. 1. 2020

KategorieKočky

dobrý den. již pul roku léčíme chronické onemocnění ledvin osm let kočička.máme vet.diet.a jednou týdně kapačku.na počátku nemoci se kočičce udělalbolák v pusence při odstranění nám paní dr.řekla diagnozu.pul roku dobrý jakoby ani nebyla nemocná a o vánocích jsme nemohli přijít jednou týdně na kapačku a od té doby jsme zase na začátku nemoci. prosímvás jak se jmenují léky proti tvorbě boláčků v pusence. granulky přestala uplně jíst tet začla konečně trošku papat jíme hils k/d. děkujeme naschledanou

Dobrý den,  …

Datum28. 1. 2020

KategorieKočky

Dobrý den přeji. Mám 15letou britskou kočku a už nějaký čas sleduji, že si drbe uši až tak, že má na hlavě u uší lysinky a stroupky jak se škrábne drápkem. Uši má čisté. Veterinář nám řekl, že to může být nějaká alergie, ale není možné přesně říct na co. Prý to máme vysledovat. Změnili jsme stelivo (nyní má krystalky - vadilo jí prášení). Pokud je to alergie na žrádlo, těžko to vypozorovat, protože kočka jí více granulí (odmítá jíst každý den to samé). Existuje nějaký lék který by jí projevy svědění zmírnil a mohl bych jí občas podávat při výskytu toho drbání? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,  …

Datum7. 1. 2020

KategorieKočky

1 | 2 | 3 | … | 6

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3