KOČIČÍ PORADNA

Máte konkrétní a specifické dotazy? Napište přímo našim lékařům. Ptát se můžete na vše, co se tematicky týká zdravotní péče o vaše miláčky.

Položit novou otázkuZeptejte se našich zkušených doktorů

Dobrý den, můj 13-letý kastrovany kocour , matka britská modrá, otec neznámý. Před 3 týdny měl stav trvající cca 1,5 minuty - nejdřív jakoby v křeči pak vyskočil a neposlouchaly ho zadní nohy. Během chvilky vše v pořádku a šel se nažrat. Předevčírem při žrádle se náhle začal motat jako opilý, vše trvalo také cca 1-2 minuty, pak normálně sešel po schodech ke svému záchůdku a vykadil se. Pak se normálně nažral. V poslední době se mi zdá, že často klepe hlavou, uši si ale neškrábě, dle veterinářky v uších nic nemá - dívala se otoskopem. V únoru měl problém, cca týden zvracel pravidelně 1x/denně prakticky hned po nažrání. Na sonu zjištěno, že má minimálně 2 žlučníky (konzultace s několika veterináři) Nasazena dieta - Hills i/d granule a konzervy. Od té doby kocour bez jakýhkoliv zažívacích problémů, vylučuje zcela normálně, nezvrací (maximálně bezoár, na které mu dávám Bezopet). Neměl a nemá průjem. Kocour již delší dobu cca 3/4 roku je pouze v domě, ale před 2 měsíci utekl a byl cca 12 hod. vkuse venku, viděla jsem jak se rve s jiným kocourem. Prosím o Váš názor , o co by se mohlo jednat??? Děkuji mnohokrát.

Dobrý den, …

Datum10. 9. 2020

KategorieKočky

Dobrý den, mám 7 letého kocoura Kanadský Sphynx, trpí nechutenstvím, málo žere. Když jsem s ním byla před 14ti dny na vyšetření u své veterinářky, krevní testy vyloučili selhání ledvin a vlastně je dle jejího vyšetření v pořádku a doporučila mi pouze odstranění zubního kamene. Ale kocour je pobledlý a na váze ztratil už 2 kila. Jde mi řádnou diagnostiku, ale zaplatila jsem 2000Kč za to že je v pořádku? Děkuji a přeji hezký den Daniela Kloudová.

Dobrý den paní Kloudová, …

Datum31. 8. 2020

KategorieKočky

Dobrý den. Je to týden, co se náš kocourek léčí se zánětem spojivek v levém oku. Dostal kapičky Tobrex, kapeme 5x denně. Cca 2 dny po používání se mu udělala u rohu oka, spíše na spodním víčku, hnědočerná kulička. Co by to, prosím, mohlo být? Kocourek je při chuti i pravidelné vylučuje. Děkuji

Dobrý den, …

Datum17. 8. 2020

KategorieKočky

Dobrý den, mám problém s naší kočičkou, kterou máme 12 let. Poslední dobou moc nejí, něco s ní, ale půlku nechá, defakto nic nevypije a pořád jenom spí. Dříve byla tlustější, ale ted je hubená, že by se na ní mohlo učit anatomii. Zkoušeli jsme i změnu jídla, kapsičky a nepomohlo to. Děkuji za rady. S pozdravem Martin Žigmund

Dobrý den, …

Datum17. 8. 2020

KategorieKočky

Dobrý den, lze prosím bez vyšetření v anestezii zkusit léčit záškuby mého 12-ti letého kocourka_ začal cca v listopadu 2019 těžko dýchat nosem, ale domnívala jsem se, že přede...Je to podobný zvuk. V únoru t.r. začal mít silné záškuby hlavičkou dozadu, občas i tělíčkem a zadní nožickou. Měl zánět, dostal Loxicom, po kterém zánět prý již není v krvi a záškuby se zmírnily. Nyní mi ale zase připradají větší. Je apatický a začal se velmi všeho bát. Přivírá očička, mívá velmi zúžené zornice a dívá se jako skrze mě. Na poslední kontrole na veterině mu dělali sono bříška a našli cystu na játrech. Dostal k užívání Legaphyton 50. Taky mu dávám po troše probiotikum Pro Plan FortiFlora, po kterém mu opravdu hodně chutná, skoro až moc. Taky po troše vývar z Echinacea. Má téměř 15 let zlomený zoubek, ale nepřipadá mi narůžovělý. Zatím jsem odmítla odběr mozkomíšního moku v anestezii. Obávam se, že by se nemusel probudit :-(. Od malička je zvyklý na obojku na venčení. Párkrát jsem s ním před pár měsíci nechtě trhla, když seskakoval. Taky měl v hlavičce ošklivé klíště, které nešlo vyndat a celé tam zřejmě vypustilo obsah, pokud bylo nakažené. V únoru dostal 1-rázové antibiotikum, které zdá se moc nepomohlo, nebo možná trochu. Jeho stav se zhoršuje vždy hlavně večer. Přetrvává divné "chrochtání" nosem a celkem silné záškuby. Děkuji!

Dobrý den, …

Datum11. 6. 2020

KategorieKočky

Dobrý den, máme dvě kočičky a spoustu komárů. Mohu se zeptat zda kočkám škodí raid proti komárům do zásuvky? Nerada bych jim ublížila. Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,  …

Datum11. 6. 2020

KategorieKočky

Dobrý den, mám kocoura letos 5let. Nikdy nebyl typ kočky co se mstí nebo dělají naschvály. Mohl být doma i sám a nikdy nic neprovedl. Pred 2 lety se nastěhoval přítel, má anglického bulteriera i na toho si zvykl bez značkování a nějakých drastickych výstupů. Před rokem jsme pořídili kotě, s tou si sedl a jsou to parťáci. V zimě jsem otěhotněla a cca 2 měsíce zpět jsme nechali kočičku kastrovat. Po kastraci začal kocour značkovat. Nevím zda to může být kastraci kočky nebo pokročilým stadiem mého těhotenství a nebo úplně jiná možnost. Jsem s rozumem v koncích. Kocoura neodstrkuji, dokonce se mu věnuji více než dříve jelikož jsem doma na nemocenské a v noci mi i spí u břicha a vůbec munto nevadí. Prosím o radu. Děkuji

Dobrý den, …

Datum25. 5. 2020

KategorieKočky

Dobrý den, máme kočku která si udělala zlomeninu v místě kloubu končetiny. Zajímala by nás cena operace.

Dobrý den, typů zlomenin je mnoho, stejně tak i možnosti jejich operativního řešení. Pokud máte zájem o cenový odhad za případnou operaci, je nezbytné, abychom posoudili RTG snímky a…

Datum4. 5. 2020

KategorieKočky

Dobrý den, mám doma 11 měsíční kočičku ragdolla, na 8 měsících začala poprvé mrouskat. Bohužel už u prvního mrouskání kočička dost omezila stravu a hodně pila, tedy za týden mrouskání zhubla cca o 0,5 kila. Bylo mi řečeno, že některé kočičku to takto mívají. Nyní je kočičce něco málo přes 11 měsíců a právě po 3. mrouská a vždy je to u mrouskání stejné, méně jí a hubne. Kočičku jsem si pořizovala s tím, že bych do budoucna chtěla alespoň jednou koťata (mám zájemce v rodině). Kočička má nyní 3,5 kg a vypadá spíše drobně, což je dle informací na internetu na ragdollku málo. A nyní můj dotaz, je vhodné takovouto kočičku připouštět (cca za 3-4 měsíce), a pokud připustím a pak po kotatěch vykastruji, zmohutní ještě nebo je lepší raději nepřipouštět a ihned vykastrovat? Koťátka bych moc chtěla, ale zdraví kočičky je mi přednější. Případně jaká je cena kastrace? Děkuji M.

Dobrý den, …

Datum12. 5. 2020

KategorieKočky

Dobrý den.Máme kočičku věk 7 let,je pouze doma.Již několik let bojujeme s neustálým škrábáním na krku.Po návštěvách několika veterinářů,kdy jsme vyzkoušeli vše možné ,jsme nakonec skončily u paní doktorky,která nám píše predmison.Ze začátku to vypadalo i na mírné zlepšení,zakoupili jsme i ochranný límec na suchý lepík,zakoupili jsme krmivo s obsahem omega mastných kyselin,vše vypadalo v pořádku.Jakmile se,ale z límce dokáže vyprostit je to stejné,rozškrábané strany krku do krve,takže stále dezinfikujeme a pořád dokola.Vůbec si už nevíme rady,dřív nebo později se jí tam zanese nějaká infekce,můžete nám něco poradit,strašně ráda bych jí pomohla ale už nevím jak.

Dobrý den, …

Datum6. 3. 2020

KategorieKočky

1 | 2 | 3 | … | 7

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3