COVID-19 Opatření ke COVID-19

KOČIČÍ PORADNA

Máte konkrétní a specifické dotazy? Napište přímo našim lékařům. Ptát se můžete na vše, co se tematicky týká zdravotní péče o vaše miláčky.

Položit novou otázkuZeptejte se našich zkušených doktorů

Dobrý den, naše kotě staré cca 7,5 měsíců je zrovna pár dní po kastraci a mě by zajímalo, čím ho teď krmit - zda pokračovat do věku 1 roku krmivem pro koťata nebo již hned přejít na krmivo určené pro kastrované kočky? Děkuji moc.

Dobrý den! Po kastraci je důležité dbát na správnou výživu vašeho koťete, aby se vyhnulo případným komplikacím spojeným s nadváhou. Doporučuji Vám přejít na krmivo určené…

Datum14. 4. 2023

KategorieKočky

Dobrý den prosím o radu.Mam 10 měsíčního kocoura Mainská mývalí.Je krásnej a hodně hravý.Nesnáší chování už odmalička.Kovour váží 5 kg bohužel ale už takto váží 3 měsíce.Obcas pár deka pribere ale i zhubne.Je velice vybíravý..zkoušela jsem už pět druhů granulí od Royal Canin,ale jen čuchne a jde pryč.Žere pouze Royal Canin kitten maine coon,ale že by zrovna hltal se říct nedá.Zkousim kapsičky,ale z těch vylízá pouze šťávu,salám ne,maso ne, Lipánek ne.Nic nechce jen ty granule.Ma velmi rád vodu.Je očkovaný i odčervený.Jen je takový pohublý a nepřibírá.Je na mě příšerně závislý a v poslední době pořád hlasitě knouka.Prosim co by jste mi poradili?Nebo je tato váha normální?Velice děkuji za radu.

Dobrý den. …

Datum29. 3. 2023

KategorieKočky

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat. Dneska jsme si s přítelem všimli u naší kočičky otevřené rány vedle zadečku. Je jí 6 let a je jenom doma, ven vůbec nechodí. Je kastrovaná. Chová se normálně, nepřijde nám, že by jí to bolelo. Ale stále si to líže. Prosím co by to mohlo být? Máme ject hned k doktorovi? Děkuji za odpověď

Dobrý den, …

Datum29. 3. 2023

KategorieKočky

Dobrý den. Máme v bytě 4 roky kocourka, již kastrovaného. Posledních pár dní se ale chová jinak. Je bojácný, pobíhá s bříškem po zemi, schovává se pod postele a deky. Chci se zeptat, jestli to může značit nějaký zdravotní problém. Co se týče stravování a vyměšování, tak to je beze změny a v pořádku. Žádné novinky doma taky nemáme. Případně jestli byste doporučili nějaké produkty na uklidnění. Děkuji.

Dobrý den, pokud pozorujete změnu chování, bylo by určitě vhodné jej nechat klinicky vyšetřit, abyste měli jistotu, že se nejedná o nějaký potenciální zdravotní problém. …

Datum21. 3. 2023

KategorieKočky

Dobrý den,mam dlouhosrstou obyčejnou kočku,4 roky.27.2. se pomočila měla struvity podle rozboru,sono,rtg břicha v normě,jí,pije,WC normálně,třikrat prepichnuta Bezamox.9.3 jsem ji našla v křečích celého tě la asi 2 minuty,7az 10 minut mimo,házela sebou,ihned veterina,krev v pořádku.Co druhý den křeč,v pondělí měla zvýšené leukocyty,o zachvatech jsem dříve nevěděla až od čtvrtku,pichnutoCatosal,Enrogal,Calvasone,injekce i.m,s.c.,zachvat nebyl,úterý pichnuto Convenia sol,Milgama N,Solu-Medroi,injekce i.m.smc-odpoledne spi po 5 hodinach seskoči ,sliní ale nema křeč,je mimo 1,5 minuta,dnes opět veterina, Enrogal,Calvasone,Meloxidolor a injekce i.m.s.c. po třech hodinách opet3 křeč,slin, .za chvili vrní,přede jakoby nic můžete poradit prosim?Snad v pulce února byla na stole lilie a hyacint ,určitě nekoušou,mam tři,ale jestli si nelehla do pylu nebo je na neco alergická, krev i moč v poradku,jen vyšší leukocyty Staufčikova Zdenka tel.60 59 31415

Dobrý den,  …

Datum21. 3. 2023

KategorieKočky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na svého 4letého kocourka- nalezence. Veterinář mu diagnostikoval dysplázii kyčelního kloubu. Podle RTG na pravé zadní noze. Kocourek ale kulhá na levou. Odlehčuje ji, neskáče do výšek. Již 3x dostal kortikoidy(Depomedrol), naposledy přímo do kloubu, ale bez efektu. Nyní už veterinář doporučuje resekci kloubu. Nedá se dělat ještě něco jiného? Nemůže jít o něco jiného, jinou nemoc? Děkuji za pomoc a přeji hezký den.

Dobrý den, …

Datum6. 3. 2023

KategorieKočky

Dobrý den, kolik prosím stojí vyšetření na HCM u kočky plemene Devon Rex. Děkuji Hrubeš

Dobrý den pane Hrubeši, …

Datum16. 2. 2023

KategorieKočky

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, 10 let očkujeme kočku, která chodí ven, standardní vakcinací + vakcinace FeLV, před první vakcinací byl proveden negativní test. Teď mi veterinářka sdělila, že test na Felv musí být před vakcinací proveden každoročně , což mi připadá podivné. Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den! Vakcinace proti FeLV se obvykle doporučuje pro kočky, které mají přístup ven a mohou se potenciálně setkat s jinými kočkami. Pokud byl u vaší kočky před první vakcinací…

Datum24. 2. 2023

KategorieKočky

Dobrý den, chtěla bych Vás moc poprosit o radu. Máme doma nekastrovanou kočičku starou 1 rok a 1 měsíc. Na začátku prosince jsme jí s mamkou pořídily kamaráda. Kocourek je nekastrovaný, za pár dní bude mít 5 měsíců. Koťátka nechceme, nedokázala bych se jich vzdát. Navíc kočička má od narození pupeční kýlu, takže by to znamenalo 2x uspání (jednou při operaci kýly, pak případně koťata, a potom druhé uspání při kastraci). Takhle zbytečně zatěžovat organismus jsme jí nechtěly. Kastrace kočičky je ale určitě v plánu a kýla by se řešila zároveň s kastrací. Zatím jsme ji odkládaly, protože nemrouskala a chtěly jsme s tím počkat, ať je stará aspoň ten rok. Dneska nám ale naše princezna mrouskat začala. Kocourek ji nejprve jen pozoroval, co se to děje, nebo si jí nevšímal, ale teď večer se jí najednou zakousl za krk, a pak na ni vylezl. Hned jsem ho z ní sundala a oddělila je. Chtěla bych se zeptat, jestli je riziko nechat je společně, když kocourek bude mít 15.2. teprve 5 měsíců? Jestli už je schopen v tomto věku kočičku oplodnit? Byli spolu dneska sami asi 3 hodiny, tak mám obavu, jestli na ni náhodou v té době taky nevylezl. S kýlou koťata mít přece nemůže. Nevím, co bychom v tomto případě mohly dělat. Pokud je riziko, že by mohla s tak mladým kocourkem zabřeznout, za jak dlouho bychom měly kočičku vzít na veterinu, aby se březost (ne)potvrdila? A je nějaká šance, jak případnou březost ukončit? Mrzí mě, že jsme jejich chování takhle podcenily. To poslední, co chceme, je jim ublížit. Jsou pro nás vším... Děkuji Vám za radu a přeji hezký zbytek dne.

Dobrý den, …

Datum13. 2. 2023

KategorieKočky

Dobrý den. V bytě máme už 12 let starého kocoura (briťáka), který není kastrovaný. Nikdy neznačkoval a veterinář nám řekl, že když neznačkuje, tak bez kastrace je to pro něj lepší kvůli močovým cestám. V prosinci 2022 jsme si přinesli domů štěně malého jorkšírka. Ze začátku to vypadalo, že i když nerad, tak ho bude brát jako součást domácnosti. Žádná velká láska a náklonnost, ale respektoval ho. Za posledních 14 dní štěně už po třetí napadnul. Musela jsem zasáhnout, štěně se třepalo, pištělo a vyvázlo jen s pár škrábnutím. V zásuvce a v zátylku kocoura máme strojek s bylinkovou terapií proti stresu. Pozornost se snažíme opravdu spravedlivě rozdělit mezi oba, oba dostávají za odměnu pamlsky, oba s námi mohly spát v posteli. Teď bohužel kocourovi nevěřím a mám strach, že štěně zakousne, protože mezi nimi je asi 5 kg váhový rozdíl. Už opravdu nevím, co víc mám udělat. Prosím vás o radu. Děkuji.

Dobrý den, …

Datum13. 2. 2023

KategorieKočky

1 | 2 | 3 | … | 13

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3