COVID-19 Opatření ke COVID-19

Vakcinace- co je nového.

Vakcinace- co je nového.

Rozsáhlé používání vakcín zcela změnilo ráz péče o zdraví koček. Díky rutinnímu očkování je většina kočičí populace chráněna proti respiratorním infekcím, FeLV apod. I když vakcíny nejsou rozhodně ve všech případech bezproblémové, kočky díky nim mohou žít delší a zdravější život nežli dosud.

Zhruba do poloviny 90tých let byl vakcinační postup poměrně jednoduchý. Kotě dostalo úvodní set vakcín, a dále každoroční přeočkování. S postupným růstem výzkumu ohledně vakcinací koček, se toto univerzální schéma vhodné pro všechny postupně mění. Pravidelné preventivní prohlídky zůstávají stejně důležité, ale očkování je třeba volit s rozmyslem a individuálním přístupem. Je to samozřejmě složitější jak pro nás tak pro vás, ale je to jediná cesta jak získat ideální výsledek a mít při tom na paměti jak pozitiva, tak případná negativa spojená s očkováním.

V posledních letech se čím dál víc hovoří o možnosti vzniku nádorů jako reakce na očkování. Výzkum v tomto směru probíhá neustále a je třeba nezapomínat na to, že očkování stále výrazně více chrání, nežli škodí.

Stejně jako ve všem, i v tomto smyslu je informovanost klíčem k úspěchu. Proto se snažíme vám na těchto stránkách poskytnout užitečné informace o infekčních nemocech, dostupných vakcínách i možných negativech, abyste společně s námi v ordinaci mohli plně rozhodnout, co je pro vaši kočičku právě to nejlepší očkovací schéma.


Chci nás objednat

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3