COVID-19 Opatření ke COVID-19

Vakcinace- co je nového.

Vakcinace- co je nového.

Rozsáhlé používání vakcín zcela změnilo ráz péče o zdraví koček. Díky rutinnímu očkování je většina kočičí populace chráněna proti respiratorním infekcím, FeLV apod. I když vakcíny nejsou rozhodně ve všech případech bezproblémové, kočky díky nim mohou žít delší a zdravější život nežli dosud.

Zhruba do poloviny 90tých let byl vakcinační postup poměrně jednoduchý. Kotě dostalo úvodní set vakcín, a dále každoroční přeočkování. S postupným růstem výzkumu ohledně vakcinací koček, se toto univerzální schéma vhodné pro všechny postupně mění. Pravidelné preventivní prohlídky zůstávají stejně důležité, ale očkování je třeba volit s rozmyslem a individuálním přístupem. Je to samozřejmě složitější jak pro nás tak pro vás, ale je to jediná cesta jak získat ideální výsledek a mít při tom na paměti jak pozitiva, tak případná negativa spojená s očkováním.

V posledních letech se čím dál víc hovoří o možnosti vzniku nádorů jako reakce na očkování. Výzkum v tomto směru probíhá neustále a je třeba nezapomínat na to, že očkování stále výrazně více chrání, nežli škodí.

Stejně jako ve všem, i v tomto smyslu je informovanost klíčem k úspěchu. Proto se snažíme vám na těchto stránkách poskytnout užitečné informace o infekčních nemocech, dostupných vakcínách i možných negativech, abyste společně s námi v ordinaci mohli plně rozhodnout, co je pro vaši kočičku právě to nejlepší očkovací schéma.


Chci nás objednat

Aktuálně na klinice

Zjistěte, co je u nás nového a na co se můžete těšit. Pravidelně píšeme o novinkách ve světě veterinární péče a všeho, co s ní souvisí.

Nejnovější články

  • Veterinární asistent/sestra

    Vypisujeme výběrové řízení na pozici veterinární asistent/sestra na plný úvazek. Do našeho týmu přivítáme zkušené sestřičky i nováčky v oboru, které zaškolíme.Podrobnosti v odkazu.

  • Hledáme nové kolegy

    Do našeho týmu hledáme nové kolegy na pozici veterinární lékař/lékařka

  • Výhody a nevýhody kastrace

    Váháte, jestli je kastrace to nejlepší, co můžete udělat? Nebo bylo lepší nechat vašeho pejska (fenku) tak jak ho příroda stvořila? Zvažte nejdříve některá pozitiva i negativa, které kastrace přináší.

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3