PTAČÍ PORADNA

Máte konkrétní a specifické dotazy? Napište přímo našim lékařům. Ptát se můžete na vše, co se tematicky týká zdravotní péče o vaše miláčky.

Položit novou otázkuZeptejte se našich zkušených doktorů

Dobrý den. Žádám o radu. Mám papouška Agapornis škraboškový - samička. Je v páru s Agapornisem růžohrdlým. Zhruba před rokem přestala pípat. Nevydává žádné zvuky. Namáhavě dýchá a zaklání hlavičku dozadu. Je celkově apatická a občas i spadne z bidýlka. Zkusil jsem ji masírovat na voleti a pod ním. Občas to pomůže. Když jí přidržím hlavičku dopředu a poté pustím, prudce ji opět zakloní dozadu. Občas dělá trhavé pohyby hlavičkou, jako by chtěla něco vyvrátit. Některé dny je naprosto v pořádku. Je divné, že samička, kterou jsem měl před ní, měla naprosto stejné příznaky a do roka jako čtyřletá umřela. Poraďte mi, prosím, o co by se mohlo jednat a zda by byla možná případná domácí léčba. Děkuji mnohokrát.

Dobrý den, problém, který u vašeho papouška popisujete, může mít spoustu příčin, krom jiného nelze vyloučit metabolický i neurologický původ. Určitě je potřeba s ním navštívit…

Datum11. 10. 2018

KategoriePtáci

Dobrý den, doma máme papouška královského samičku. Asi v květnu jsme ji dali ven. Od měsíce června snesla asi 18 vajec. Co udělat pro to, aby přestala snášet? Máme strach aby se nějak nevyčerpala a neonemocněla. Je toto normální stav. Díky za odpověď. Lucka N.

Dobrý den. Intenzivní snáška může vaši samici opravdu vyčerpat. ze všeho nejdříve omezte denní světlo na 10, bude-li třeba pak na pouhých 8 hodin denně. Po zbytek dne klec…

Datum21. 3. 2017

KategoriePtáci

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3