Cena vyšetření Dopplerem

Dobrý den, chci se zeptat, mám 5letou kočičku, kastrovaná, očkovaná, pravidelně odčervovaná (kříženec Mainské mývalí a Perské činčily) začala se mi poslední dobou dusit a při větším stresu (jízda autem) se k dušení (břichem si nepomáhá) přidá otevření tlamičky s jazykem ven a rychlé dýchání a bušení srdce. Dusí se občas i doma v klidu, zakašle a pak je zase nějakou dobu klid. Nicméně, nedalo mi to (její maminka zemřela ve 3letech na srdíčko zničeho nic, testovat se nenechávala) Četla jsem o HCM a dost mě to znepokojilo. Dnes jsem s ní byla na vet, na RTG vše v pořádku, akorát se paní doktorce nezdála levá komora, je o něco menší než pravá a má lehce pozměnění tvar. Jinak při poslechu nic neslyšela. Odkázala mě pokud chci mít opravdu klid a vědět, zda je kočička zdravá, dál na kardiospecialistu. Chci se tedy zeptat, jestli by ta zmenšená levá komora (na RTG to byl oproti pravé nepatrný rozdíl) mohla znamenat strašáka HCM a kolik by u Vás popřípadě stálo vyšetření Dopplerem. Kočičku moc na veterinu raději neberu, v autě brečí, nemůže dýchat a je hrozně ve stresu, tak pokud to není nezbytně nutné, nikam nejezdíme. Proto zatím posílám dotaz elektronicky. Snažila jsem se laicky popsat vše důležité. Jiné problémy nepozorujeme - jí, pije, pravidelné vyprazdňování, srst lesklá, zuby v pořádku. Prostě vše ok, nachlazená není. Děkuji moc za odpověď ! Hezký den Koukalová

Renata Koukalová

dotázáno: 17. 1. 2019


Odpověď

Dobrý den,

děkujeme za váš dotaz. Z toho, co popisujete, se opravdu diagnóza HCM jeví bohužel jako pravděpodobná a určitě je na místě sonografické vyšetření srdce, které by toto onemocnění potvrdilo či vyvrátilo. RTG není bohužel schopen HCM prokázat, protože rentgen vyhodnocuje pouze stín orgánu a vnější velikost srdce se při tomto onemocnění dlouho měnit nemusí.

Na sonografické vyšetření srdce vás určitě můžeme v případě zájmu objednat. Cena vyšetření se pohybuje v rozpětí 2000 - 3000 Kč. Při včasné diagnostice lze dobře nastavenou léčbou zlepšit kvalitu života nemocné kočičky.

Pokud budete mít zájem, můžete se objednat na uvedené vyšetření buď mailem nebo telefonicky. Rádi se vám budeme věnovat.

S přáním hezkého dne,

MVDr. Kateřina Mináriková

 

zodpovězeno: 18. 1. 2019

Zpět

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3