Drbání uší u kočky

Dobrý den přeji. Mám 15letou britskou kočku a už nějaký čas sleduji, že si drbe uši až tak, že má na hlavě u uší lysinky a stroupky jak se škrábne drápkem. Uši má čisté. Veterinář nám řekl, že to může být nějaká alergie, ale není možné přesně říct na co. Prý to máme vysledovat. Změnili jsme stelivo (nyní má krystalky - vadilo jí prášení). Pokud je to alergie na žrádlo, těžko to vypozorovat, protože kočka jí více granulí (odmítá jíst každý den to samé). Existuje nějaký lék který by jí projevy svědění zmírnil a mohl bych jí občas podávat při výskytu toho drbání? Děkuji za odpověď.

Roman Žaloudek

dotázáno: 7. 1. 2020


Odpověď

Dobrý den, 

alergie je jenom jedna z mnoha možných příčin svědění. Proto je potřeba dodržet diagnostický protokol, kdy se vyloučí ektoparaziti (i u domácé kočky), bakteriální infekce, plísně, atd.. Svědění můžou způsobovat také metabolické nemoci, endokrinologické, autoimunitní nemoci, atd..

Odpověď na Váš dotaz, zda existuje lék na zmírnění svědění, ano existuje, ale dáte mi určitě za pravdu, že nejdříve je potřeba zjistit primární příčinu vzniku svědění a pak řešit její důsledek.

S pozdravem

MVDr. Zuzana Odleváková

zodpovězeno: 7. 1. 2020

Zpět

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3