COVID-19 Opatření ke COVID-19

Dysplazie?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na svého 4letého kocourka- nalezence. Veterinář mu diagnostikoval dysplázii kyčelního kloubu. Podle RTG na pravé zadní noze. Kocourek ale kulhá na levou. Odlehčuje ji, neskáče do výšek. Již 3x dostal kortikoidy(Depomedrol), naposledy přímo do kloubu, ale bez efektu. Nyní už veterinář doporučuje resekci kloubu. Nedá se dělat ještě něco jiného? Nemůže jít o něco jiného, jinou nemoc? Děkuji za pomoc a přeji hezký den.

dotázáno: 5. 3. 2023


Odpověď

Dobrý den,

je možné, že kocourek může mít nějaké další problémy vedle dysplazie kyčelního kloubu, které způsobují kulhání na levou nohu. Nicméně dysplazie kyčelního kloubu je poměrně běžným onemocněním u koček a může způsobit bolest a omezení pohybu, takže je pravděpodobné, že toto onemocnění způsobuje kulhání i u vašeho kocourka.

Pokud dosavadní léčba nemá požadovaný účinek, mohou být zvažovány další možnosti, jako jsou například jiné léky na tlumení bolesti, atd. Základem dalšího správného postupu je podrobná diagnostika.

Resekce kloubu (tj. chirurgické odstranění kloubu) může být nutná, pokud je dysplazie kyčelního kloubu příliš pokročilá a způsobuje trvalé poškození a bolestivost kloubu. Před zvažováním chirurgického zákroku by měl být kocour důkladně vyšetřen ortopedem, který určí, zda je u Vášeho kocourka chirurgický zákrok nezbytný.

V každém případě bych doporučovala konzultaci s veterinářem a podrobné posouzení kocourka, aby se přesně určilo, co způsobuje jeho kulhání a jaká léčba by byla nejvhodnější.

Pěkný den

MVDr. Jan Minárik MRCVS

zodpovězeno: 6. 3. 2023

Zpět

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3