Ponocovani kocoura

Dobrý den, mame sedm let starou kocicku. Vse bylo v poradku az do minule zimy,to uz jsem pozorovala naznaky nocniho mnoukani.Kocicka okolo bud pul treti nebo pul pate zacne chodit po byte a mnouka.Granule ma i vodu k dispozici,hracky vse ma po byte poschovavane.Paradox je,ze obcas vynecha kdyz je pritel na nocni.Jedine co zbyva jit na gauc a utisit ji.Zacina to u ni okolo rijna,jinak v lete ani jednu noc to nedela.Uz sem i premyslela,jestli kdyz uzavreme balkon ji nejak nevadi byt uvnitr,pritom v zime kolikrat se jde sama podivat ven kdyz se ji chce.Zavreni dveti pred ni bohuzel vede k mnoukani a bojime se,ze je jen otazka casu nez prijdou sousede.Jsme uz bezradni,prosim je nejaky zpusob jak zjistit jestli neni nemocna nebo co ji vede k tomu,ze nas nenecha spat?Jeste me napadlo,kdyz je cely den doma sama,protoze jsme v praci,jestli nespi a pak uz se ji nechce.Nacetla jsem plno clanku na toto tema,vime,ze jsou to nocni tvorove,ale treba nam pomuzete.Dekuji predem za odpoved.

dotázáno: 17. 11. 2019


Odpověď

Dobrý den, 

neuvádíte jestli je kočička kastrovaná. Taky je v názvu dotazu napsané, že se jedná o kocoura a pak dále v textě, že je to kočka.  Toto může být také důležitá informace.
To, jestli se jedná o zdravotní nebo behaviorální problém, nedokáži na základě popisu posoudit. Klinickým vyšetřením se můžou odhalit některé problémy a následné specializované vyšetření může odhalit příčinu. Pokud se nejedná o zdravotní problém, pak je potřeba se detailněji věnovat pátrání po příčině změně chování.

S pozdravem

MVDr. Zuzana Odleváková

zodpovězeno: 19. 11. 2019

Zpět

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3