Dotaz

Dobrý den, mám jorkšíra 11 let před 5 lety mu byl zjištěn šelest na srdci chodíme na pravidelné kontroly a užíváme enap 2.5 mg jeden a půl tablety denně. Asi před 3 týdny mi začal kulhat pořád se to zhoršovalo nyní jsme byli na rtg kde bylo zjištěno předhání vazů v koleni a meniskus nemá jestli jsem dobře pochopila byla jsem se vším seznámena a nyní se rozhoduji jestli mám nechat operovat nebo ne . Pejsek je pořád živý veselý ale ta noha ho hodně omezuje na procházky už jen kousek a nemůže se na ni vůbec postavit. Nyní tedy se rozhoduji jestli mám podstoupit operaci nebo ne . Hrozně se bojím aby to zvládl ale zároveň bych chtěla aby se mohl pohybovat bez problémů. Prosím poraďte mi mám do operace jít a je tam velké riziko? Děkuji za odpověď

Anonymní

dotázáno: 28. 8. 2020


Odpověď

Dobrý den,

operace je jistě náročným zásahem pro pejska s nemocným srdcem. Pokud chcete vědět, jak velké toto riziko konkrétně je, je nutné provést přednarkotizační vyšetření krve, USG vyšetření srdce pro posouzení stavu postižení. Šelest není diagnoza. Je to pouze projev onemocnění srdce.

Na základě výsledků uvedených vyšetření pak budete vy i váš lékař lépe schopni posoudit, jak velkým rizikem případná anestezie je.

S přáním hezkého dne,

 

MVDr. kateřina Mináriková

zodpovězeno: 29. 8. 2020

Zpět

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3