Epilepsie Fr. buldočka

Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor. Má sestra má cca 2letou fenku francouzského buldočka. Posledních pár měsíců má epileptické záchvaty, které se stále zhoršují. Nejdříve mívala cca 4 záchvaty asi po měsíci a půl. Nyní jich měla již 13! a přesně měsíc poté dalších 14 za sebou. Diazepam při záchvatu nezabírá. Užívá léky (bohužel nevím jaké) a po týdnu od posledních 14ti záchvatů prodělala další 4. Sestra žije v Německu, tamní doktor ještě zmínil možnost nádoru na mozku (i když zároveň řekl, že ne to velmi nepravděpodobné u takto mladého psa). Doporučil tedy CT, což je však v Německu velmi nákladné. Dalším "problémem" je to, že se fenka od mala - cca od půl roku, dost často točí do kola, jakoby si "honila ocas". Může to mít souvislost? Je možné provést CT i na vaší klinice, případně jaká by byla orientační cena? Myslíte si, že vzhledem k onomu točení mohou být záchvaty vyvolávány např. nějakým neurologickým problémem? Děkuji K. M.

dotázáno: 9. 10. 2019


Odpověď

Dobrý den, 

diagnostika epilepsie nebo epileptiformních záchvatů (tzn. epilepsii se podobajících) je složitější. Může se jednat např. o metabolické důvody a proto je nezbytné vyšetření krve. Také se může jednat o morfologické změny na centrálním nervovém systému a proto je indikované i CT vyšetření. Točení a epilepsie spolu souviset mohou . 

Pokud byste měla zájem o vyšetření na naší klinice, budeme Vám po klinickém vyšetření a zjištění podrobné anamnézy schopni říct přesněji další diagnostický postup a možné příčiny, jako i cenové odhady. 

CT vyšetření se pohybuje v rozmezí 8000 až 10000 kč

S pozdravem

MVDr. Zuzana Odleváková

zodpovězeno: 9. 10. 2019

Zpět

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3