Fce srdce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně toho, zda je normální že 11leta fena, Xflat retrievera, 37kg se při procházce (chůze) zadýchává a při větší námaze kašle. Je léčena se štítnou žlázou cca 6let (euthyrox) + nyní zjištěna těžká spondyloza bederní páteře (začneme s RHB) Děláno RTG srdce, bez nálezu. Prý to může být jen stářím, RTG mi v tomto případě ale nepřijde dostatečne , když lze na něm vidět pouze velikost. Lze se u Vás objednat popř. na kardiologické vyšetření ač nejsme Vaši pacienti? Snímky z RTG mám k dispozici. Děkuji

Anonymní

dotázáno: 13. 1. 2019


Odpověď

Dobrý den,

extrémní dýchavičnost při námaze spojená s kašlem určitě normální není ani u 11 letého pejska většího plemene. Máte pravdu, že na základě RTG vyšetření nelze stanovit, zda je srdeční funkce vpořádku nebo ne. Určitě by bylo na místě provést sonografické vyšetření případně doplněné o EKG. Kardiologická vyšetření určitě provádíme i u pejsků, kteří nejsou našimi stabilními pacienty. 

Pokud se bduete chtít na vyšetření objednat, kontaktujte prosím naši recepci, ať už telefonicky nebo e-mailem. Rádi se vaší fenečce budeme věnovat.

S přáním hezkého dne,

MVDr. Kateřina Mináriková

zodpovězeno: 16. 1. 2019

Zpět

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3