COVID-19 Opatření ke COVID-19

Kastrace fenky

Dobry den, zvazujeme dat domov nechtene 6 mesicni fenecce mopse. Doma mame ale nekastrovaneho psa bolonacka a aktualne resim, zda je mozne, bezpecne kastrovani teto fenky pred prvnim haranim? Na internetu nachazim protichudne nazory. V zadnem pripade bych fenecce nechtela ublizit, na druhou stranu nemam moznost psa v dobe harani fenky umistit jinam. Je kastrace pred haranim tedy bezpecna ci jenlepe pockat? Dekuji za odpoved a preji hezky den

Nikola Šimonová

dotázáno: 17. 7. 2022


Odpověď

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz, je od vás moc hezké dát domov dalšímu pejskovi. Co se týká té kastrace, na našem pracovišti vždy doporučujeme tento zákrok provádět ve věku od 6 měsíců. Pokud se provede kastrace u fenky ještě před prvním háráním, riziko vzniku nádorového onemocnění mléčné žlázy do budoucna se eliminuje na úplné minimum, proto je to nejlepší možné řešení. V případě že se zákrok provede po prvním hárání, je toto riziko stále velmi nízké proto i tato možnost je správná.
V případě, že chcete pro fenku co nejšetrnější zákrok, je možné tuto kastraci provést laparoskopicky. Tento typ operace je velmi šetrný, je méně bolestivý a celková rekonvalescence je rychlejší. Více se můžete dočíst na našem webu v odkaze LAPAROSKOPIE. 
Pokud byste měli zájem o kastrace na našem pracovišti, kontaktujte nás, rádi Vás objednáme.
S pozdravem Janovcová
Recepce Veterinární kliniky NISA

zodpovězeno: 21. 7. 2022

Zpět

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3