Kastrace NO

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na celkovou konečnou cenu kastrace fenky NO, při odstranění celé dělohy. Včetně předoperačního vyšetření. Alespoň cca. Dále jaká je čekací doba na plánovanou operaci. Fence je dnes 10 měsíců, ještě nehárala. Už je po jedné operaci na 5 měsíci, dermoid na zádech. Pooperační období zvládala špatně, jizva se nehojila, škrábala se, nesnesla na sobě žádný obvaz, nebo triko. Proto uvažuji o laparoskopii. Díky za odpověď. S pozdravem Reiberová

dotázáno: 13. 4. 2019


Odpověď

Dobrý den,

Laparoskopická kastrace je velmi šetrný zákrok, který jako prevenci pro vaši fenku vřele doporučujeme. Standardně tento zákrok probíhá s odstraněním obou vaječníků, děloha v těle zůstává.  Pro odstranění dělohy, pokud fenka nemá zdravotní problém, není indikace. Bez hormonální stimulace děloha brzy po kastraci zakrní a v budoucnu nehrozí zánětlivé ani nádorové změny. Cena operace v tomto rozsahu vychází okolo 15 tis.

Pokud byste i tak měla zájem o hysterektomii - odstranění dělohy, bude operační ranka větší a zákrok bude trvat déle. Cenový odhad pak je okolo 20 tis.

I v případě laparoskopie, je potřeba operační ranky hlídat, aby se k nim fenka nedostala a neolizovala je.

V případě zájmu Vás rádi objednáme, objednávací lhůta předem je asi 2-3 týdny. Pro objednání nás kontaktujte buď telefonicky nebo přes objednávkový formulář- termín poté doladíme. 

S pozdravem Janovcová,

Recepce Veterinární kliniky NISA. 

zodpovězeno: 15. 4. 2019

Zpět

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3