Parvovirus

Doberý den, prosím o radu. S koupeným štěnětem ze zahraničí jsem si zamesla domů parvovirus. Bojuji s ním už rok marně. Fenky pomeraniana mám proočkované, přesto štěně uhyne třeba v 7 týdnu-týden po očkování.Nyní jsem vrh odstěhovala do jiného prostředí. Prosím o radu jestli štěňata mám očkovat v 6.týdnu a jakou použt vakcinu. Moc děkuji za odpověď

Dana

dotázáno: 5. 3. 2020


Odpověď

Dobrý den, 

mrzí nás, s čím se potýkáte v chovu. Dříve než všeobecně zodpovím Vaše dotazy, je potřeba mít jasno, zda se opravdu jedná o úhyn z důvodu parvovirózy. Byla uhynulá štěňata (každé jedno) testovaná na parvovirus a jakou laboratorní metodou? Bylo pitvou jednoznačně potvrzeno, že se jedná o úhyn z důvodu parvovirozy? Jaké byly příznaky? Jakou vakcínou byla štěnata očkována? Byla fenka i krycí pes vyšetřeni na další možné nemoci, které by způsobovali takto raný únyh mláďat? Čím jste asanovala prostředí? 

Na naší klinice používáme vakcíny Nobivac a očkovací schéma je následovné: 6. týden DP, 9. týden DHPPIL, 12. týden DHPPIL. Až po třetí dávce je štěně chráněno proti očkovaným nemocem (i když účinnost nemusí být rovná 100%).

S pozdravem

MVDr. Zuzana Odleváková

zodpovězeno: 5. 3. 2020

Zpět

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3