Vystouplá lícní kost

Dobrý den, mám cca 11letého křížence z útulku. Chodíme na pravidelné roční očkování/kontroly a krom šednutí očí (postupné ztrácení zraku?) se těší dobrému zdraví. Poslední cca 14 dní si všímám, že mu na jední straně hlavy vystupuje lícní kost a propadá se mu okolí (ztráta svaloviny, či co se zde vše nachází). Oko na této straně je denně zaospalkováno (ne nijak dramaticky - mazlavý tmavě šedý ospalek uvnitř víčka - po vyčištění se objeví zas až druhý den). Druhé oko nic. Pejsek je stále veselý a hravý, dobře jí. Na dotyk nevypadá, že by ho to nijak bolelo, nechá si to různě prohmatávat a ani necukne. Žádné výstupky či bouličky v okolí nejsou. Mám o něj ale strach. Je to již na pohled zřetelné, že má ,křivou´lebku a něco se děje. Můžete mi prosím poradit či sdělit, co s tím, zda je nutno ho stresovat kontrolou u veterináře. Nebo zda to může být věkem, kdy prostě ztráci svalovinu? Jinde na těle se mu nic neděje. Moc děkuji za odpověď.

dotázáno: 3. 1. 2019


Odpověď

Dobrý den,

V první řadě bychom Vám rádi doporučili klinické vyšetření včetně kompletního rozboru krve, s ohledem na věk zvířete a popisovaný úbytek hmotnosti.  Dále je na místě řádné oftalmologické vyšetření a případně další diagnostika na základě výsledků výše zmíněného.

Bohužel bez toho aniž bychom pejska fyzicky viděli a udělali již zmíněná vyšetření, Vám nejsme schopni poradit či sdělit co pejska trápí. 

V případě zájmu Vás rádi objednáme.

S pozdravem Janovcová,

Recepce Veterinární kliniky NISA. 

 

 

zodpovězeno: 9. 1. 2019

Zpět

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3