Zvětšené srdce

Dobrý den, mám 12,5letou fenku westíka, od ledna po kastraci a odstranění národů na mléčné žláze. Včera jsem byla ve Vetcare v JBC jelikož Maggie začala odlehčovat pravé zadní noze bez zjevné příčiny a bolesti, a 3x za poslední 3týdny měla stav, kdy zakašlala jako když ji něco zaskočí a úplně strnula, podlomili se ji zadní nohy a včera e dokonce převalila až na bok...trvá to pár vteřin. Ve vetcare na nic nepřišli, nechala jsem ji tedy udělat rentgen - který odhalil zvětšené srdce a větší plynatost střev.Měla ted pár dní problémy s opakujícím se průjmem, ale nasazením přípravků od fy.Energy Probiovet a Regavet je to lepší. Chtěli nám nasadit nějaké doživotní léky na srdce a na snížení krevního tlaku s tím že speciální kardiolog je až v Praze. Ale nyní koukám, že asi umíte pomoci i Vy? lze se k Vám prosím objednat na nějakou konzultaci, vyšetření, ideálně v odpoledních hodinách? Předem děkuji za odpověď. Šárka Hornová

Š.Hornová

dotázáno: 11. 9. 2019


Odpověď

Dobrý den,

podle příznaků, které popisujete, by bylo na místě Maggince provést EKG a USG vyšetření srdce, možná doplněné vyšetřením krve, abychom věděli, zda její omdlívání souvisí s onemocněním srdce. Obě tato vyšetření u nás provádíme. 

Některé srdeční poruchy se mohou tímto způsobem projevovat a jestliže je známá správná diagnóza, lze je ve většině případů řešit pomocí medikace. Bez léků se může stav srdce rychleji horšit.

Pokud se budete chtít objednat, můžete kdykoliv během pracovní doby zavolat na recepci a domluvit termín, případně nás kontaktujte pomocí e-mailu. Rádi se vám budeme věnovat.

S přáním hezkého dne,

MVDr. Kateřina Mináriková

 

zodpovězeno: 12. 9. 2019

Zpět

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3