Jak krmit staršího psa

Jak krmit staršího psa

Zdraví i fyzická kondice stárnoucích psů se zhoršují. Tělo ztrácí schopnost obnovy , hůře se přizpůsobuje stresu a změnám prostředí. Zhruba kolem 7. roku života metabolismus výrazně zpomaluje a proto starší psi potřebují menší kalorický přísun.


  • Správná výživa je pro zdravé stárnutí velmi důležitá, bohužel ale neexistuje univerzální nejlepší jídlo pro stárnoucí psy. To nejlepší vždy vyplývá ze specifických nároků daného jedince. Většina krmiv pro starší psy obsahuje méně bílkovin, sodíku a fosforu.To prospívá stárnoucímu srdci, játrům i ledvinám. Zvýšená hladina vitamínů a minerálů je pro seniory také prospěšná.
  • Obezita je závažným problémem mnoha starších psů aje opravdu potřeba jí předcházet, protože je prokazatelně v přímé souvislosti s kratším věkem. Pokud chcete vašemu psovi opravdu prospět, poskytněte mu dostatek kvalitního krmiva určeného jeho speciálním nárokům a nedovolte, aby zbytečně nabíral nadváhu.
  • Psi s nemocnými klouby mohou mít samozřejmě velký problém s pohybem, často musí užívat léky proti zánětu a bolesti. Pokud ještě k tomu trpí nadváhou, je to opravdu neúměrná zátěž. Pokud tito psi zhubnou, může to doopravdy podstatně zlepšit kvalitu jejich života. Na základě podrobného vyšetření vám vždy doporučíme nejvhodnější dietu. Buďto jen s vyšším obsahem vlákniny a nižším energetickým obsahem ( vhodné pro zhubnutí.), nebo pokud zjistíme jiné celkové onemocnění, můžeme nařídit dietu např. ledvinovou, jaterní, pro nemocné srdce apod.
To co krmíte vašemu staršímu pejskovi můžete velmi snadno ovlivnit a při tom tím můžete dosáhnout maximálního zvýšení kvality jeho života, co ž by jistě mělo být vaším prvořadým úkolem v péči o svého 4nohého přítele.


Chci nás objednat

Aktuálně na klinice

Zjistěte, co je u nás nového a na co se můžete těšit. Pravidelně píšeme o novinkách ve světě veterinární péče a všeho, co s ní souvisí.

Nejnovější články

  • Hledáme nové kolegy

    Do našeho týmu hledáme nové kolegy na pozici veterinární lékař/lékařka

  • Výhody a nevýhody kastrace

    Váháte, jestli je kastrace to nejlepší, co můžete udělat? Nebo bylo lepší nechat vašeho pejska (fenku) tak jak ho příroda stvořila? Zvažte nejdříve některá pozitiva i negativa, které kastrace přináší.

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3