Štěně nebo dospělý pes?

Štěně nebo dospělý pes?

Stručně řečeno každý má své výhody a nevýhody. Konečné rozhodnutí a výběr proto záleží na vaši rodině na její potřebě a na jejím životním stylu.

 

Výhody dospělého psa

Dospělý pes je už plně vzrostlý a tak nemusíte hádat a čekat co zněj bude a co z něj vyroste. Většinou už prospí celou noc a nemá potřebu všechno vzít do tlamy a rozkousat. Návštěvy u veterináře jsou už méně časté.

Výhody štěněte

Štěňata jsou zábavná a rozkošná. Musíte ho učit, ale protože mají čistý štít, máte příležitost ho vychovat tak aby vyhovoval vám a vašemu živ.stylu. Se štěnětem si můžete vybudovat dobrý a dlouholetý vztah a potenciálně zůstává s vámi déle než dospělý pes.

Nevýhody dospělého psa

Dospělí psi jsou často k dostání protože mívají problémy s chováním (jsou problémový). U dospělého psa nevíte z jakého prostředí přichází. Předchozí majitel mohl být na něj hrubý nebo naopak jej rozmazloval a zlozvyky a problémy si se sebou přináší a nesnadno se od nich odnaučují. Na rozdíl od štěněte u dospělého psa trvá déle než si s nim vytvoříte vzájemný vztah.

Nevýhody štěněte

I když v podstatě víte co od vašeho štěněte můžete čekat, nikdy si nemůžete být úplně jisti do jakého rozměru a váhy vyroste. Štěňata než vyrostou mohou být destruktivní (ničitelé). Vycvičit jej k pořádku a poslušnosti může být zdlouhavé, frustrující a náročné na čas a nervy.

Teď když v podstatě znáte pozitivní a negativní aspekty štěňat a dospělých psů položte si otázku jestli máte dostatek času a trpělivosti k tomu aby jste štěně dobře vychoval a vycvičil.
Jestli ano, budete mít perfektního miláčka který díky vám dobře zapadne do vaši rodiny. Jestli si přisvojíte staršího psa i když možná má jisté nedostatky, určitě v něm časem naleznete dobrého a oddaného společníka.


Chci nás objednat

Aktuálně na klinice

Zjistěte, co je u nás nového a na co se můžete těšit. Pravidelně píšeme o novinkách ve světě veterinární péče a všeho, co s ní souvisí.

Nejnovější články

  • Hledáme nové kolegy

    Do našeho týmu hledáme nové kolegy na pozici veterinární lékař/lékařka

  • Výhody a nevýhody kastrace

    Váháte, jestli je kastrace to nejlepší, co můžete udělat? Nebo bylo lepší nechat vašeho pejska (fenku) tak jak ho příroda stvořila? Zvažte nejdříve některá pozitiva i negativa, které kastrace přináší.

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3