Pořídit si dalšího psa?

Pořídit si dalšího psa?

„Mám si pořídit dalšího psa ?" To je otázka kterou se lidé ptají často. Odpověď není jednoduchá. Lidé si často chtějí pořídit druhého psa, nebo kočku proto, aby jejich miláček během pracovní doby nebyl úplně sám a měl si s kým hrát. Úmysl je to krásný, ale někdy se za úmyslem skrývá pocit viny a není v nejlepším zájmu jejich miláčka.

„Psi jsou v mnoha ohledech stejní jako lidé, když se dva dají dohromady, nemusí jim to vždy klapat.

V ideálním světě by jim to vycházelo. Samozřejmě v perfektním světě by byl mír na zemi, ceny benzínu by byly stále nízké a záda (plotýnky) by téměř nikoho netrápily.Skutečnost je daleko jiná: v nejhorším případě se oba do krve poperou a při tom zdevastují dům. Místo jednoho, kterého jste si myslel že je osamělý, máte dva nešťastníky.
Zvláště kočky jsou teritoriální a nerady přijímají nové společníky. Není to ale pravidlo. Zejména kočky které vyrůstaly společně s jinými koťaty, přijmou cizí kočku nebo dokonce i malé štěně bez větších problémů.

Je nutné dávat pozor, abyste kočkám ke hraní nepořídil společníka, kterého oni považují za kořist. Například s papouškem nebo s křečkem by to dopadlo špatně.

Platí to i pro psy. Při vybírání partnera pro vašeho psa musíte být rovněž opatrný, jestli váš pes nějakého partnera vůbec potřebuje. Ve všeobecnosti psi bývají vstřícnější k novému společníkovi (psovi), než kočky. Ale pozor, psi jsou velmi hierarchní a dominantní pes zkusí uchvátit (zabrat) pozici psa prvního. Jestli jsou oba dominantní, asi si tu pozici mezi sebou navzájem vyříkají (vybojují).

Nejlepším řešením jak se vyhnout uvedeným problémům je pořídit si štěňata nebo koťata od samého počátku hned dvě, tak aby vyrůstala společně.

Další možností je mít někoho, kdo by s vašim miláčkem chodil denně na procházky, nebo během dne přijít na chvíli domů a tak miláčkům alespoň trochu zkrátit nudu a dlouhou chvíli.. V některých zemích lze nechat pejska v denním útulku, kde si může hrát s cvičiteli, nebo jinými psi. Podobná zařízení existují i pro kočky, ale kočky špatně snášejí a jsou stresované, když jsou denně přemísťována mimo domov.


Chci nás objednat

Aktuálně na klinice

Zjistěte, co je u nás nového a na co se můžete těšit. Pravidelně píšeme o novinkách ve světě veterinární péče a všeho, co s ní souvisí.

Nejnovější články

  • Hledáme nové kolegy

    Do našeho týmu hledáme nové kolegy na pozici veterinární lékař/lékařka

  • Výhody a nevýhody kastrace

    Váháte, jestli je kastrace to nejlepší, co můžete udělat? Nebo bylo lepší nechat vašeho pejska (fenku) tak jak ho příroda stvořila? Zvažte nejdříve některá pozitiva i negativa, které kastrace přináší.

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3