Domácí péče o zuby

Domácí péče o zuby

Cílem domácí péče o zuby a dutinu ústní je maximální prodloužení intervalů mezi jednotlivými ošetřeními v ordinaci. Zároveň přispívá ke snížení zdravotních rizik a bolesti spojených s onemocněním zubů. Toto je několik možností jak bojovat proti zubnímu kameni doma.

1. Speciální diety pro snížení tvorby zubního plaku

tdkartacek

 • Hill ´s prescription diet t/d Omezuje vznik plaku a zubního kamene o 58%. Granule jsou vyráběny tak, že mechanicky přispívají k odstranění zubního plaku a zároveň obsahují menší množství látek přispívajících k tvorbě zubního kamene.
 • Hill´s Oral care - omezuje vznik plaku i kamene o 36 procent.
 • Většina suchých super prémiových krmiv pro dospělé psy (Eukanuba, Hills, Purina Pro Plan, Royal canine...) je vyráběna tak, aby přispívala ke snížení tvorby zubního kamene i plaku.

 

2. Čištění zubů

cet sadaorozyme gel

 • Výrobky řady CET - zubní kartáčky a pasty. Zubní pasty fungují na enzymatické bázi, likvidují bakterie obsažené v zubním plaku. Díky masovým příchutím zpříjemňují čištění zubů. Jejich pravidelným používáním výrazně přispíváte k odstraňování zubního plaku a tím k zpomalování ukládání zubního kamene.
 • Zubní gely - pro ty jedince, kteří čištění zubů opravdu nemilují, existuje varianta zubních gelů. Aplikace je jednodušší, jejich účinek lze přirovnat k ústním vodám pro lidi.

 

3. Prevence tvorby plaku a zubního kamene ochranou bariérou Oravet

oravet

Ochranná bariéra vytvořená Oravetem významně pomáhá snižovat tvorbu plaku a zubního kamene tím, že na povrchu zubu vytvoří neviditelnou vrstvu, která pomáhá snižovat množství bakterií, které za normálních okolností na zubu ulpívají.

Tento nový přístup, který jako jedno z mála pracovišť v ČR poskytujeme spočívá v tom, že po té co provedeme důkladné odstranění zubního kamene ultrazvukem a následně zuby vyleštíme, pak ještě naneseme na každý jednotlivý zub speciální průhledný Oravet těsnící tmel. Následná péče pak pokračuje u Vás doma. Od nás obdržíte na domácí péči Oravet gel, který jednoduše nanášíte vašemu mazlíčkovi jednou týdně na zuby a dásně.

Takováto péče následně pomáhá prodloužit interval, kdy je nutné opětovné čištění zubů ultrazvukem.


4. Přídavek do pitné vody- Aquadent®:

aquadent

Jedná se o novinku na našem trhu. Aquadent se přidává v malém množství do pitné vody, nemá žádnou chuť ani vůni, takže je zvířaty ve vodě bez problémů přijímán.Pokud je používán denně pak výrobce uvádí až 58% snížení tvorby zubního kamene.

5. ProDen PlaqueOff Animal

plaque off

ProDen PlaqueOff Animal je inovační přípravek v péči o zuby a dásně domácích mazlíčků. Při denním užívání významně pomáhá v boji se zubním plakem, zubním kamenem a zápachem z tlamy.Na rozdíl od ostatních metod odstraňování zubního plaku působí přípravek ProDen PlaqueOff Animal systematicky v krevním řečišti. Předpokládá se, že ovlivňuje schopnost zachycování zubního plaku na dásních a změkčuje.Je toe výhradně přírodní produkt. Obsahuje typ mořských řas, u kterých byly prokázány speciální blahodárné účinky pro zdraví zubů a dásní. Je k dispozici ve formě sypkého prášku, takže může být do stravy snadno přidán každý den

 

6. Speciální enzymatické žvýkací plátky

cet platkycet krabiceorozyme strips

 

I mlsání může být zdravé, pokud používáte správné výrobky.

 • Například žvýkací plátky CET či Orozym.
 • Žvýkací tyčinky Purina dental probar, Royal oral bar, Greenies atd., které mechanicky i enzymaticky snižují tvorbu plaku i kamene.


Chci nás objednat

Aktuálně na klinice

Zjistěte, co je u nás nového a na co se můžete těšit. Pravidelně píšeme o novinkách ve světě veterinární péče a všeho, co s ní souvisí.

Nejnovější články

 • Hledáme nové kolegy

  Do našeho týmu hledáme nové kolegy na pozici veterinární lékař/lékařka

 • Výhody a nevýhody kastrace

  Váháte, jestli je kastrace to nejlepší, co můžete udělat? Nebo bylo lepší nechat vašeho pejska (fenku) tak jak ho příroda stvořila? Zvažte nejdříve některá pozitiva i negativa, které kastrace přináší.

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3