Lékárnička Vašeho psa

Lékárnička Vašeho psa

Většina z nás má doma různé druhy léků pro případ, že nám není dobře, nebo se objeví nějaké zranění. Věděli jste ale, že existují i některé léky pro vašeho pejska, které by v takové lékárničce neměly chybět? Zde jsou některé běžně používané věci, které by neměly chybět.


PEROXID

Peroxid vodíku by měl být součástí každé psí lékárničky. Je znám v používání na desinfekci různých odřenin a škrábanců, ale krom toho pro psy má ještě jedno důležité použití - vyvolává zvracení! Takže pokud víte, že váš pes před chvílí sežral něco jedovatého, zkaženého, nějaký cizí předmět nebo větší množství léků a chcete vyvolat zvracení, dejte mu 1-4 polévkové lžíce peroxidu. Pes ho samozřejmě nevypije dobrovolně, proto byste měli použít stříkačku, nebo lžíci. Vždy se ale nejdříve poraďte se svým veterinářem. Existují totiž situace, kdy se peroxid podávat nesmí.

ANTIHISTAMINIKUM p.o.

PEPTO-BISMOL/KAOPEKTÁT

proti průjmu a zvracení

ATB MAST

např.framykoin

OBVAZY A NÁPLASTI

Není většinou jednoduché zavázat psovi krvácející ránu. Většinou dojde na použití ponožky a izolační pásky....Mějte raději vždy zásobu sterilní gázy, čistého obvazu a náplasti. Pokud ošetřujete krvácející ránu, budete potřebovat na místo poranění vytvořit obvazem mírný tlak, aby krvácení polevilo. K tomu je vhodné použít elastické obinadlo a náplast pomůže to vše pak udržet na místě.

PODAVAČ LÉKŮ, STŘÍKAČKA

Existuje chytrá věcička se jménem podavač léků, která vám výrazně může pomoct s dáváním léků našim méně spolupracujícím čtyřnohým kamarádům. Některé psy prostě neošidíme kouskem masa, ve kterém je schovaný lék. Pokud se chcete vyhnout tomu, strkat psovi ruku do krku, vyzkoušejte podavač léků. Je to delší plastová trubička s pístem.Přesný postup při používání vám poradí váš lékař. Stříkačka se pak hodí k podávání sirupů nebo léků rozpuštěných ve vodě.

Pokud máte veškeré potřebné léky vždy po ruce, máte stále vyhráno jen napůl. Telefonát veterináři a konzultace vhodnosti použití a dávkování jednotlivých léků je pak druhou polovinou úspěchu. Nikdy nedávejte zvířatům léky určené pro lidi, pokud vám je ovšem nepředepsal váš veterinář.


Chci nás objednat

Aktuálně na klinice

Zjistěte, co je u nás nového a na co se můžete těšit. Pravidelně píšeme o novinkách ve světě veterinární péče a všeho, co s ní souvisí.

Nejnovější články

  • Hledáme nové kolegy

    Do našeho týmu hledáme nové kolegy na pozici veterinární lékař/lékařka

  • Výhody a nevýhody kastrace

    Váháte, jestli je kastrace to nejlepší, co můžete udělat? Nebo bylo lepší nechat vašeho pejska (fenku) tak jak ho příroda stvořila? Zvažte nejdříve některá pozitiva i negativa, které kastrace přináší.

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3