COVID-19 Opatření ke COVID-19

Jak se připravit na štěně

Jak se připravit na štěně

Už dlouho toužíte pořídit si pejska a nyní jste se rozhodli odpovědět na inzerát, nebo jste se jen rozhodli navštívit útulek a zamilovali se? Možná to byl ten krásný pohled štěňátka českého horského psa, které si chtělo hrát, nebo zcela vážný a elegantní pohled dospělého voříška. Ať to bylo cokoliv, teď to teprve všechno začíná.

Dřív než si nového pejska přinesete domů, měli byste si pořídit pár základních věcí, které učiní jeho příchod snadnějším. Nyní je tedy ten správný čas prozkoumat vaše okolí a najít ten nejlepší obchod s chovatelskými potřebami.
Je pár rozdílů v tom , co pořídit pokud si pořizujete štěně nebo dospělého psa, ale většina věcí je stejná.

  • Pro pejska menšího plemene přepravku. Bude se vám hodit na cestování, návštěvy veterinárního lékaře a nebo psího holiče.
  • Misky na vodu a krmivo. Nejlepší jsou kovové. Nerozbíjejí se jako skleněné nebo keramické a nedají se okusovat jako plastové. Také se dají ze všech nejlépe čistit.
  • Pelíšek. Pro většinu psů je nejlepší plastový pelech s vypratelným vnitřním polštářem. Pro začátek není špatný nápad dát do něj pejskovi vaše staré tričko nebo svetr, aby měl aspoň kousek z vás stále na blízku.
  • Měkký obojek, nebo postroj a identifikační známku. Zvažte také určitě čipování vašeho pejska u vašeho veterinárního lékaře, pokud už nebylo provedeno v útulku.
  • Vodítka. Nejlepší jsou 2. Jedno kratší - cca 1,5m, na procházky v rušnějších oblastech. Jedno delší - cca 6m je vhodnější na tréninky poslušnosti ve volnější přírodě.
  • Bezpečné hračky. Nabídněte mu tolik, aby to odtáhlo jeho pozornost od žvýkání vašich bot a jiných zakázaných věcí. Nakupujte jako pro děti, kontrolujte bezpečnost, kvalitu. Ujistěte se že žádné menší části jako knoflíky, malé balónky, odlomené části nemohou ucpat dýchací trubici vašeho štěněte.
  • Hřebeny a kartáče na vyčesávání. Nejlépe vám s výběrem toho správného poradí veterinář nebo chovatel. Čím dříve s pravidelným česáním začnete, tím lépe si na něj vaše štěně zvykne.

 

PRO ŠTĚNĚ

Vaše štěňátko je jako malé dítě-pustí se do všech experimentů bez obav o bezpečnost. Vždy zabezpečte svůj dům tak, že odstraníte nebezpečné věci jako chemikálie, jedovaté rostliny, léky apod. z dosahu štěněte Oddělte tu část domácnosti kam štěně smí od části kam nesmí (chvíli bude trvat než se naučí řádnému venčení..)Zablokujte mu cestu ke schodům, pokud je ještě nezvládá.
V neposlední řadě nesmíte zapomenout na vhodné kvalitní krmivo. Zeptejte se chovatele, na co je štěně zvyklé a při první návštěvě vašeho veterinárního lékaře si nechte poradit co je pro něj v této fázi jeho života nejvhodnější. Pokud chcete krmivo změnit, nedělejte to nikdy najednou, ale vždy postupně aspoň v průběhu 3-5 dnů, předejdete tím různým trávícím potížím.




Chci nás objednat

Aktuálně na klinice

Zjistěte, co je u nás nového a na co se můžete těšit. Pravidelně píšeme o novinkách ve světě veterinární péče a všeho, co s ní souvisí.

Nejnovější články

  • Hledáme nové kolegy

    Do našeho týmu hledáme nové kolegy na pozici veterinární lékař/lékařka

  • Výhody a nevýhody kastrace

    Váháte, jestli je kastrace to nejlepší, co můžete udělat? Nebo bylo lepší nechat vašeho pejska (fenku) tak jak ho příroda stvořila? Zvažte nejdříve některá pozitiva i negativa, které kastrace přináší.

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3