Péče o chrup

Péče o chrup

Odborná péče o zuby v našich ordinacích pomáhá předcházet bolesti zubů a dásní, předčasné ztrátě zubů a pomáhá snižovat bakteriální zátěž srdce, ledvin i jater, která pramení z neošetřeného zubního kamene.

Čištění zubů

Během ošetření zubů také odhalíme citlivé zuby, naprasklé zuby apod., které musí být ošetřeny dříve, než způsobí rozsáhlejší problém. Péče o zuby našich zvířat je neméně důležitá, než péče o zuby vlastní.

Celkové čištění zubů v 11 krocích na naší klinice obsahuje následující úkony:

Jedenáct kroků ke zdravějším dásním a zubům

 • 1. předoperační vyšetření
 • 2. chlorhexidinový výplach - antibakteriální výplach dutiny ústní
 • 3. odstranění zubního kamene na viditelné části zubu pomocí ultrazvuku
 • 4. odstranění zubního kamene pod dásní mechanicky
 • 5. leštění zubů
 • 6. podrobné vyšetření dásní a měření hloubky kapsy dásní
 • 7. RTG zubů
 • 8. fluoridace
 • 9. Oravet ošetření - vytváří na zubu bariéru proti tvorbě zubního plaku
 • 10. plán léčby - je li potřeba individuální ošetření jakéhokoli zubu
 • 11. proškolení klienta - klient je seznámen se všemi různými postupy, kterými je (pomocí domácí péče) možno zpomalit ukládání zubního plaku a tím oddálit další čištění zubů v ordinaci

 

Až příliš často je tento postup v 11krocích nikoliv preventivním, ale léčebným zákrokem. A to proto, že hlubší struktury zubu již byly poškozeny. Snažíme se uchovat zuby zdravé tím, že provádíme odstranění hlubokého zubního kamene s následnou antibiotickou léčbou zánětu dásní. Pokud ovšem onemocnění zubu a dásně pokročilo až příliš daleko, je předčasné vypadnutí zubu nevyhnutelné.

Chceme-li takovému procesu zabránit, je nutné zubní kámen odstraňovat už při prvních známkách jeho objevení se, i když se často jedná o zvíře velmi mladé (okolo jednoho roku věku).

 

Anestezie ano či ne?

 

Čištění zubů pod dásní, stejně tak jako RTG zubu vyžadují, aby se náš pacient nehýbal. Celková narkóza je tedy potřebná, pokud chceme, aby čištění bylo efektivní.
Ze zkušenosti dobře víme, že bezpečná anestezie je to, co vás u čištění zubů trápí nejvíc. Náš zájem na co nejbezpečnějším průběhu zákroku není rozhodně menší nežli váš. My sami jsme majiteli zvířat a víme velice dobře, jak se cítíte vy, co by majitelé. Investujeme nemálo času, energie i finančních prostředků jak do vzdělávání sebe, všech našich zaměstnanců, tak do nákupů potřebných monitorujících přístrojů. To vše proto, aby průběh narkózy na naší klinice byl co nejbezpečnější.
Snažíme se snižovat rizika anestezie do té míry, abychom byli schopni uspávat i starší a nemocné rizikové pacienty.
Myslíme to vážně, když vám říkáme, že se o vašeho svěřence postaráme, jako by byl náš vlastní.

 

Nepostradatelnost domácí péče

 

Nikdo z vás není nadšen představou častého čištění zubního kamene a hledání možného problému skrytého pod dásní vašeho zvířátka. Každá část domácí péče, kterou jste ochotni pravidelně provádět, pomůže snížit počet nutných narkóz.
Jedna z nejdůležitějších věcí, kterou v rámci zubních prohlídek provádíme, je seznámení vás - majitelů našeho pacienta, se všemi dostupnými prostředky a postupy domácí péče o zuby a dásně. V závislosti na zdravotním stavu vašeho pejska či kočičky sestavíme individuální plán, podle kterého můžete postupovat a který může co nejvíce oddálit termín mezi budoucími jednotlivými zubními prohlídkami.

Podrobné informace o možnostech domácí preventivní péče si přečtěte v našem dalším článku:

Domácí péče o zuby


Chci nás objednat

Aktuálně na klinice

Zjistěte, co je u nás nového a na co se můžete těšit. Pravidelně píšeme o novinkách ve světě veterinární péče a všeho, co s ní souvisí.

Nejnovější články

 • Hledáme nové kolegy

  Do našeho týmu hledáme nové kolegy na pozici veterinární lékař/lékařka

 • Výhody a nevýhody kastrace

  Váháte, jestli je kastrace to nejlepší, co můžete udělat? Nebo bylo lepší nechat vašeho pejska (fenku) tak jak ho příroda stvořila? Zvažte nejdříve některá pozitiva i negativa, které kastrace přináší.

KDE NÁS NAJDETE?

 Veterinární klinika NISA
Na Zápraží 390/1
460 01 Liberec 3